Advert

Kiraz, Atasını andı

Kiraz, Atasını andı
Kiraz, Atasını andı admin
Bu içerik 235 kez okundu.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla Kiraz'da tören düzenlendi. Şehit Birol Uysal Parkı'ndaki gerçekleşen ve Kiraz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Fatma Aydın Değirmenci ile Tekin Saygılı'nın sunduğu anma programında Atatürk Anıtı'na Kiraz Kaymakamı Ahmet Ali Altıntaş ve Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar çelenk sundu.

Kiraz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin hazırlamış olduğu 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı'na Kaymakam Ahmet Ali Altıntaş, Belediye Başkanı Saliha Özçınar, Kiraz İlçe Jandarma Komutanı Ali Kaygas, İlçe Emniyet Müdürü Faruk Kıran, Dokuz Eylül Üniversitesi Kiraz Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Özbey, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hasan Avcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ak, şube müdürleri Şinasi Akgül ile Cemal Gökçe, MHP İlçe Başkanı Musa Özdemir, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şerif Emre Akın, müdür yardımcıları Gencay Bulut ile Özlem Kavalcı, Kiraz Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Durmuş Balcı, Ceritler Ortaokulu Müdürü Gülşah Akın, Kiraz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ümit Duman, Hüseyin Sarı Ortaokul Müdürü Mehmet Oktay, Kiraz Öğretmenevi Müdürü Nail Pınar, Kiraz Atatürk İlkokulu Müdürü Hüseyin Efeoğlu, Kiraz İmam Hatip Lisesi Müdürü Levent Şahin, Kiraz Anaokulu Müdürü Volkan Gümüş, Kiraz Ziraat Odası Başkanı Gürkan Okka, Genel Sekreter Habip Tetik, Kiraz Esnaf Odası Başkanı Halit Özmen, Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Nasuh Coşkun, CHP İlçe Başkanı Yücel Çetinkaya , İYİ Parti İlçe Teşkilatı'nın yanı sıra çok sayıda daire müdürü, öğretmen ve öğrenci katıldı.

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Kiraz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Barış Akgül yaparak şunları söyledi: "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Büyük Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümü. 10 Kasımların Atatürk'ün 57 yıllık hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıklarını ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından önemi büyüktür. Atamızın bize ve ülkemize kazandırdıklarının mutluluğu ile yeni bir 10 Kasım'ı yaşıyoruz. Bugün barış içinde bu güzel ülkede yaşayabiliyorsak, kadını ve erkeği ile dayanışma içinde yaşamımızı çağdaş dünyada sürdürebiliyorsak, bilimde, sanatta ve sporda dünya çapında başarılar elde edebiliyorsak bunu Atatürk'e borçluyuz. Bu düşüncelerle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyoruz."

Kiraz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Simge Kocaman tarafından okunan şiir, büyük alkış aldı. Kaymakam Ahmet Ali Altıntaş da programı hazırlayan Kiraz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerine ve İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemal Gökçe'ye, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ak da emeği geçenlere, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti. Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar da yaptığı açıklamada, "Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yılında rahmet ve minnetle anıyoruz" dedi.

 

Semih Dursun

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’a yapılacak yatırımlar görüşüldü
Kiraz’a yapılacak yatırımlar görüşüldü
Turhan Eke'nin acı kaybı
Turhan Eke'nin acı kaybı