Advert

Emirli'deki ölüm köprüsü can yakmayı sürdürüyor

Emirli'deki ölüm köprüsü can yakmayı sürdürüyor
Emirli'deki ölüm köprüsü can yakmayı sürdürüyor admin
Bu içerik 190 kez okundu.

Ödemiş istikametinden Emirli Mahallesi'ne giden yolda bulunan köprü, can yakmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde gazetemizde dile getirdiğimiz ölüm köprüsünde geçtiğimiz gün yine trafik kazası meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, 35 AFU 309 plakalı kamyon ile 55 ACG 354 plakalı otomobil, köprüde kafa kafaya çarpıştı. Kazada yaralan sürücüler, Ödemiş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Emirli Mahallesi Muhtarı Ecevit Bulut, henüz gerçekleşen kazanın ardından yetkililere yeniden seslendi: "Buranın yeniden düzenlenmesi için kaç kaza daha olması gerekecek?"

Daha önce de isyan etmişti

Kısa süre önce haber yaptığımız ölüm köprüsü hakkında Muhtar Bulut, şunları söylemişti: "Biz, bu köprüyü daha önce de dile getirmiştik. Yetkililer buraya gelerek bariyer yaptı. Bu bariyerler, yolu ve köprüyü daha da daralttı. Köprü yüksek olduğu için ilerideki yolu görme imkanı da yok. Burada defalarca ölümcül kazalar meydana geldi. En son içerisinde üç kişinin olduğu bir kamyon, karşısındaki arabaya çarpmamak için fedakarlık yaparak uçuruma sürdü. Köprünün dar olması, görüş alanının olmaması kazalara davetiye çıkarıyor. Bu yolu hiç bilmeyen insanların sonu hep kaza oluyor. Bu köprüyü bilen vatandaşlar, buraya yavaş yaklaşıyor. Bu kazaya kurban gidecek olan bir gün siz de olabilirsiniz, devlet yetkilileri de olabilir. Onlar öldüğü zaman mı bu köprü yapılacak? Burada bir gariban öldüğünde ne arayan ne de soran oluyor. Çok üzgünüz. Devlet yetkilileri, en kısa zamanda burayı ele almalı. Bu köprü, genişletilmeli ve tehlike arz etmemesi için gerekli levhalar da konulmalı. Bile bile ölüme sürüyoruz."

Osman Toka

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’a yapılacak yatırımlar görüşüldü
Kiraz’a yapılacak yatırımlar görüşüldü
Turhan Eke'nin acı kaybı
Turhan Eke'nin acı kaybı