Advert

"Ellerini kollarını sallayarak gezmemeleri benim içimi ferahlatacak"

admin
Bu içerik 159 kez okundu.

Şehit eğitimci Ayhan Kökmen'in devam eden dava sürecinin 14. duruşması, cuma günü Ödemiş Adliyesi'nde görüldü. Dava, 7 Aralık Pazartesi gününe ertelendi.

”Dinlenecek bir tanık, toplanacak bir delil kalmadı”

Duruşmanın son bulmasının ardından açıklama yapan Avukat Süleyman Coşkun, "Bugün, eğitim şehidi Ayhan Kökmen hocamızın öldürülmesinden sorumlu olan kişilerin yargılandığı davanın 14. duruşması görüldü. Bu duruşmada büyük ihtimalle karar çıkacağını düşünüyorduk, beklentimiz de o yöndeydi çünkü dosyada tüm deliller toplanmış durumda. Dinlenecek bir tanık, toplanacak bir delil kalmadı. Dosya, bizim deyimimizle tamamlandı, tekamül etti.

Bugün, yargılanan küçük çocuklardan bir tanesinin vekilinin mazeretli olması nedeniyle dosya karara çıkmadı. Bunun dışında yaşı büyük sanığın ve yaşı küçük suça sürüklenen çocukların ifadeleri son kez alındı. Ayrıntılı olarak kendilerini ifade ettiler, beyanlarını verdiler. Katılan tarafların da aynı şekilde beyanları alındı. Duruşmamız, 7 Aralık 2020 saat 10.00'a ertelendi. Mahkeme heyetinin de ifade ettiği üzere o gün eğer olağanüstü bir durum yaşanmazsa mahkemenin sona erdirileceği ve karara çıkılacağı mahkeme tarafından ifade edildi.

Biz, yargılamanın en adaletli ve en hakkaniyetli şekilde bu aşamaya kadar yürüdüğü kanısındayız. Bundan sonra da öyle devam edeceğini umut ediyoruz ve önümüzdeki celse, bu menfur cinayetin hepimizi yaralayan bu olayın faillerinin gerektiği cezayı görecekleri, hak ettikleri cezaları alacakları düşüncesindeyiz" dedi.

"İdam edilse bile benim eşimi geri getirmeyecek"

Şehit eğitimci Kökmen'in eşi Ümmü Kökmen ise şunları söyledi: "Avukatım Süleyman Coşkun, şu ana kadar size gerekli bilgileri verdi. En güzel şekilde de şehit öğretmenimiz Ayhan Kökmen'i savunduk. Savunduk da demeyeyim çünkü savunmamıza gerek yok. Bu apaçık yapılan bir suç, şehit edilmiş bir öğretmen… En iyi şekilde davanın sonuçlanacağını düşünüyorum ama idam edilse bile benim eşimi geri getirmeyecek ama en azından içerde olmaları, ellerini kollarını sallayarak gezmemeleri benim içimi ferahlatacak."

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı