Advert

Ödemiş'te temizlik ve dezenfeksiyon seferberliği

Ödemiş'te temizlik ve dezenfeksiyon seferberliği
Ödemiş'te temizlik ve dezenfeksiyon seferberliği admin
Bu içerik 148 kez okundu.

 Ödemiş Belediyesi, koronavirüs salgınıyla mücadele çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Merkez ve çevre mahallelerde ortak kullanım alanları dezenfekte ediliyor. Yıl başından bu yana kamuya açık alanlarda ve çocuk parklarında salgın hastalıklarla ilgili tedbirlerini alan Ödemiş Belediyesi, koronavirüsün yurdumuzda görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden bu yana dezenfeksiyon ve hijyen çalışmalarını kentin dört bir yanında sürdürüyor. 

Merkez ve çevre mahallelerde periyodik olarak yapılan çalışmalar çerçevesinde Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince toplu taşıma araçları ve ticari araçlar dezenfekte edilirken Zabıta Müdürlüğü ekipleri de Perşembe Pazarı'nda HES kodu, maske ve hijyen denetimi gerçekleştirdi. 

Dezenfektan noktaları oluşturuluyor

Bademli, Bıçakçı, Pirinççi, Kemenler, Emirli ve Mescitli mahallelerinde ve Çatalarmut mevkiinde Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkama ve hijyen çalışması gerçekleştirildi. Halkın ortak kullanım alanları, okullar, camiler, kahvehaneler, lokantalar ve berber dükkanları, Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından dezenfekte edildi.  

Kamuya açık alanlar, kamu kurumları, aile sağlığı merkezleri, okullar, camiler, toplu taşıma araçları, ticari taksiler, banka şubeleri ve ATM'lerin çevrelerinde düzenli olarak dezenfeksiyon ve hijyen çalışmaları gerçekleştiren Ödemiş Belediyesi, kentteki pazar yerlerinde de dezenfektan noktaları oluşturarak koronavirüs salgınına karşı tedbirlerini sürdürüyor. 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı