Advert

Kaçırılan kız Kiraz'da mı?

Kaçırılan kız Kiraz'da mı?
Kaçırılan kız Kiraz'da mı? admin
Bu içerik 197 kez okundu.

Aydın'ın Nazilli ilçesinde babası ile kahvaltı yaptıktan sonra ortadan kaybolan Fatma Sarı'dan (16) üç aydır haber alınamıyor. Kızının Kiraz'ın Olgunlar Mahallesi'ndeki O.S. tarafından kaçırıldığını ileri süren Afife Betül Sarı (42), "Kızımın yaşı küçük olduğu için kaçırdığı kişinin ailesi, evlenmeleri için gereken onayı vermemiz için 50 bin lira teklif etti. Kabul etmedim" dedi. Eşi Mustafa Sarı (48) da kızını kaçıran kişilerin kendilerini televizyon programlarına çıkmamaları için tehdit ettiklerini söyledi.

Nazilli'nin kırsal Beğerli Mahallesi'nde hayvancılık ve çiftçilik yaparak geçimlerini sağlayan Afife Betül Sarı ve Mustafa Sarı çiftinin iki çocuğundan küçüğü olan lise birinci sınıf öğrencisi Fatma Sarı, 18 Ağustos'ta annesi tarladayken babası ile kahvaltı yaptıktan sonra ortadan kayboldu. Eve dönen Afife Betül Sarı, kızını göremeyince merak edip gidebileceği yerlere bakmasına rağmen kendisine ulaşamadı. Bunun üzerine kızlarının hayatından endişe eden Sarı ailesi, jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu.

90 gündür bekliyorlar

Kızlarının kaçırıldığından şüphelenen aile, kendi imkanlarıyla da aramaya başladı. Sarı çifti, iki gün sonra gelen bir telefonla yıkıldı. Telefondaki kişiden kızlarının Olgunlar'da yaşayan O.S. ile olduğunu öğrenen ve hemen Kiraz'a giden Sarı çifti, tüm çabalarına rağmen kızlarına ulaşamayınca soluğu jandarmada aldı. Sarı ailesinin şikayeti üzerine harekete geçen jandarma, O.S.'nin evine operasyon düzenlemesine rağmen kaçırıldığı ileri sürülen Fatma Sarı'ya ulaşılamadı. 90 gündür kızından haber alamayan Afife Betül Sarı, kızının fotoğraflarına bakıp öperek kavuşacakları günü bekliyor.

"50 bin TL para teklif ettiler"

Anne Afife Betül Sarı, "18 Ağustos günü ortadan kaybolan kızımı kapıdan çıkarken son gören, komşum olmuş. O günden beri kızıma ulaşamadık. Kızım da bizi aramadı. Sonradan O.S. tarafından kaçırıldığını öğrendik. Olgunlar Mahallesi'nde yaşıyorlar. 2 Ekim'de kızımı kaçıran kişinin ailesi, yanlarında birkaç kişiyle evimize geldi. Benden kızımın yaşı küçük olduğundan nikah kıyılabilmesi için onay vermemizi istedi. Kızımın evlenebilmesi için gereken imzayı atmamız halinde 50 bin lira para vereceklerini söylediler. Kabul etmedim. 'İmza atarsan çocuklar, 10 gün sonra sizin yanınıza gelecek' dediler,.

Çocukların bulunduğu yeri biliyorlar. Kızımı aramak için Olgunlar Mahallesi'ne birkaç kez gittik ancak bulamadık. 'Tek şartla evlenmelerine izin veririm. O da önce kızımı göstermeniz' dedim ancak göstermediler. Kızım ne durumda, kendisini kaçıran kişiyi sevip sevmediğini bilmiyoruz. Kızımı dövüyorlar mı, eziyet mi ediyorlar bunu bilmiyoruz. 16 yaşındaki çocuk nereye çeksen oraya gider, kandırılır. Fatma daha çocuk. Okula gidiyordu. Evlilik konusunda bir şey bilmez" dedi.

Kızının kaçırılmasıyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı'na yazılı başvuru yapıp yardım istediklerini de belirten anne Sarı, "Allah rızası için kızımın bulunması için bana yardım etsinler" diye konuştu.

Baba Mustafa Sarı da kızını kaçıranların kendilerinin televizyon programlarına çıkmamalarını söyleyerek tehdit ettiklerini öne sürdü.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”