Advert

Üç belediye başkanı koronavirüse yakalandı

Üç belediye başkanı koronavirüse yakalandı
Üç belediye başkanı koronavirüse yakalandı admin
Bu içerik 136 kez okundu.

Kiraz, Beydağ ve Selçuk belediye başkanları, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada koronavirüse yakalandıklarını duyurdu.

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada koronavirüs test sonucunun pozitif çıktığı, durumunun iyi olduğunu belirtti. Yılmazlar açıklamasında, "Bugün yaptırmış olduğum Covid-19 testim pozitif çıktı. Genel sağlık durumum iyi olup bu süreçte evde karantinada olacağım. İlgi gösteren, arayan, soran, mesaj gönderen herkese teşekkür ediyorum. Sağlığınıza; maske, mesafe ve hijyen önlemlerine lütfen çok dikkat edin. Bugünleri moral bozmadan birlikte atlatacağımıza inancım tam. Ayrıca tüm hastalarımıza acil şifalar diliyor ve sağlık çalışanlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"Tedavi sürecim evde başladı"

Koronavirüs vakalarının yoğun olduğu Kiraz'da Belediye Başkanı Saliha Özçınar, koronavirüse yakalandı. Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, geçtiğimiz 27 Kasım'da oğlunun testinin pozitif çıktığını ve kendisinin tedbir amaçlı yaptırdığı testin ise negatif olduğunu duyurmuştu.

Başkan Özçınar, rahatsızlığının artması sonucu tekrar yaptırdığı testin sonucunun pozitif çıktığını açıkladı. Özçınar, üzücü haberi sosyal medyadan duyururken, "Oğlum Hasan'ın testinin pozitif çıkmasının ardından mevsimsel grip geçirdiğimi düşündüm. Bu süreçte ilk etapta testim negatif çıktı. Rahatsızlığımın artması sonucu tekrar test yaptırdım ve testin sonucunu pozitif çıktı. Gerekli tedavi sürecim evde başladı. Sizden ricam, bu işin şakası yok! Lütfen maske ve mesafe tedbirlerine uyalım. Hep birlikte başaralım" notunu paylaştı.

İlk testi negatif, ikincisi pozitif

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'in eşi Gökhan Sengel'in koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine test yaptıran Başkan Sengel'in test sonucu ise negatif çıktı. Yaklaşık 14 günlük karantina süresinin dolması ile birlikte tekrar test yaptıran Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'in testi, bu kez pozitif çıktı.

Sosyal medya hesabından video paylaşan Filiz Ceritoğlu Sengel, "Bugünler de gelip geçecek, moral bozmak yok. Biz çalışmaya devam edeceğiz. Aynı enerjiyle, aynı şevkle tekrardan yollara çıkacağız. Sonucum pozitif çıktı ancak ben de pozitifim. Maske, mesafe ve hijyene çok dikkat edin" ifadelerinde bulundu.

Testleri pozitif çıkmıştı

Daha önce Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ile Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen'in de testleri pozitif çıkmıştı.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”