Advert

Su seviyesi en alt düzeyde

Su seviyesi en alt düzeyde
Su seviyesi en alt düzeyde admin
Bu içerik 218 kez okundu.

Küçük Menderes Ovası'ndaki sulama sezonunun üreticiler açısından verimli geçmediğini söyleyen Küçük Menderes Sulama Birliği Başkanı Nadir Kuldal, içme ve sulama suyu ihtiyacının her geçen gün arttığını ve önlem alınmadığı takdirde sorun yaşanabileceğini belirtti.

Küçük Menderes Sulama Birliği Başkanı Nadir Kuldal, Küçük Menderes Ovası'nda içme ve sulama suyu ihtiyacının her geçen gün arttığını kaydetti. Durumun böyle gitmesi halinde Ödemiş ve çevresindeki üreticilerin önümüzdeki yıllarda sıkıntılar yaşayacağını söyleyen Kuldal, bölgede acilen yeni su politikalarının belirlenip harekete geçilmesi gerektiğini belirtti.

Elde edilen son verilere göre Beydağ Barajı'nda 6.3 milyon metreküplük su bulunduğunu belirten Kuldal, "Bu suyun ancak 1 milyon metreküpü kullanılabilir. Bu rakamlarla bölgede sulu tarım yapma olanağı çok zayıflamıştır. Damlama sulama gibi başka sulama yöntemleri kullanılması için çiftçilerin eğitilmesi gerekir" dedi.

Su seviyesi Gölcük'te de düştü

Ödemiş'e bağlı Gölcük Mahallesi'nin muhtarı Ferit Aynalı da yayladaki Gölcük Gölü'nün su seviyesinin de düştüğünü belirterek, "Gölün su seviyesi, her yıl bu zamanlarda en alt düzeye iner. Göl suyundan patates üreticileri de yararlandıkları için bu, normal bir durumdur ancak yağışlarla birlikte bahara doğru yine normal düzeyine gelir. Bu yıl kar yağışı ve yağmur beklenenin altında olursa susuzluk, bölgede ciddi bir sorun haline gelebilir" dedi.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da