Advert

İsminin verildiği okulda anı köşesi oluşturuldu

İsminin verildiği okulda anı köşesi oluşturuldu
İsminin verildiği okulda anı köşesi oluşturuldu admin
Bu içerik 183 kez okundu.

Ödemiş'te öldürülen okul müdürü Ayhan Kökmen için adını taşıyan fen lisesinde anı köşesi oluşturuldu. Ödemiş Ayhan Kökmen Fen Lisesi'ndeki anı köşesinin açılışına Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen, eğitimciler, Ayhan Kökmen'in eşi Ümmü, oğulları Doğukan ve Egehan Kökmen katıldı.

 

Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, törendeki konuşmasında Ayhan Kökmen'in anısına sahip çıkmak istediklerini ve bu nedenle onun fotoğraflarından oluşan bir anı köşesi hazırlandığını belirtti. Kökmen'in görev başındayken hunharca katledildiğini ifade eden Gengörü, "Aradan üç yıl geçmesine rağmen acısı hala taze. Büyük bir acı, ne akıllara ne vicdanlara sığar. Biz, sonuna kadar öğretmenimizin ailesinin her zaman yanındayız. Anılarını ve ismini yaşatacağız" dedi.

 

"İnşallah böyle bir acı

bir daha yaşanmaz"

 

Öldürülen okul müdürünün eşi öğretmen Ümmü Kökmen de anı köşesinin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Babasının adını taşıyan okuldan üç yıl önce mezun olan Doğukan Kökmen de "Babamın ismini taşıyan bu okulda böyle bir anı köşesinin oluşturulmasına çok memnun oldum. İnşallah bir daha böyle bir acı yaşanmaz. Rahmetli babamızın ismini taşıyan bu okulda kardeşim, 11. sınıf öğrencisi olarak eğitimini sürdürüyor" şeklinde konuştu. Törenin ardından okul bahçesinde dualar okundu.

 

Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde 15 Aralık 2017'de daha önce bir öğrenciye silah çektiği gerekçesiyle disiplin kurulu cezası verilen 11. sınıf öğrencisi U.Y. ile İ.P., okul müdürü Ayhan Kökmen'in odasına giderek pompalı tüfekle ateş açmış, yaralanan Kökmen kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Uyuşturucuya geçit yok
Uyuşturucuya geçit yok