Advert

İZSU'da abonelik işlemleri artık e-Devlet'ten yapılabiliyor

İZSU'da abonelik işlemleri artık e-Devlet'ten yapılabiliyor
İZSU'da abonelik işlemleri artık e-Devlet'ten yapılabiliyor admin
Bu içerik 133 kez okundu.

İzmirliler, su aboneliği işlemlerini artık e-Devlet platformu üzerinden de yapabiliyor. Hayata geçirilen proje ile işlem yapmak için İZSU şubelerine gidilmesine gerek kalmadı. Sistem, işlemlerini dijital ortamda gerçekleştirmek isteyenlere kolaylık sağlıyor.

e-Devlet üzerinden online olarak su aboneliği işlemi yapabilmek için öncelikle e-Devlet portalına giriş yapılması gerekiyor.  T.C. kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapıldıktan sonra www.turkiye.gov.tr/izmir-su-ve-kanalizasyon-idaresi-genel-mudurlugu linki üzerinden abonelik işlemleri, abonelik iptali ve fatura bilgileri sorgulama işlemleri yapılabiliyor. İsim değişikliği veya iptal işlemi başvurusu yapılan abonelikler için borç bilgisi bulunmaması önem taşıyor.

Yapılan başvurunun sonucu, yine e-Devlet üzerinden takip edilebiliyor. Onay işlemi gerçekleştikten sonra başvuruyu yapan kişinin abonelik sözleşmesini onaylayıp teminat bedelini yatırması gerekiyor. Ödeme yapıldıktan sonra abonenin suyu, İZSU ekipleri tarafından en kısa sürede açılıyor. Eğer iptal işlemi söz konusuysa fesih işlemi, abonenin sayacı sökülerek tamamlanıyor. Ardından İZSU Genel Müdürlüğü tarafından abonenin teminat iadesi yapılarak işlem sonlandırılıyor.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”