Advert

Ödemiş Emniyeti'nden 2020 raporu

Ödemiş Emniyeti'nden 2020 raporu
Ödemiş Emniyeti'nden 2020 raporu admin
Bu içerik 163 kez okundu.

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kentin her köşesinde halkın huzur ve güvenliği için çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürüyor. Ödemiş Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, 2020 yılı içerisinde yaptıkları başarılı operasyonlarla kentte huzur ve güvenliği sağlamak için yoğun mesai harcadı. İlçe genelinde 2020 yılı içerisinde narkotik suçlarla mücadele, kaçakçılık, hırsızlık, asayiş, trafik, toplumsal olaylar, eğitim gibi alanlarda başarılı çalışmalara imza atan Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, özellikle uyuşturucu satıcılarına göz açtırılmadı. Operasyonlarda 41 kg esrar, 2500 adet Hint Keneviri, 300 gr metanfetamin ele geçirilerek uyuşturucu ticareti yapan 33 kişi de polis tarafından yakalanarak tutuklandı.  

 

Pek çok olay aydınlatıldı

 

Sahte alkol satışının ve ölümlerinin önüne geçmek adına yapılan takipler sonucu 820 sahte alkol ele geçirilerek satışını yapanlar da yakalanarak tutuklandı. Ayrıca 1002 adet kaçak tütün, 15 bin 359 adet makaron ele geçirildi. Yapılan operasyonlarda 70 adet tüfek, 79 adet kurusıkı tabanca, 102 adet ruhsatsız tabanca, 619 adet mermiye el konuldu. Beş ton kaçak akaryakıta el konuldu. Ödemiş’te meydana gelen faili meçhul cinayet ve hırsızlık olaylarının yüzde 93'ü aydınlatıldı.

 

Ödemiş Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenli olarak yapılan trafik denetlemeleri sonrasında motosiklet sürücülerinin kask kullanım oranı arttı. 2020 yılında 45 bin 790 araç ve ehliyet sorgulaması yapıldı. Ayrıca Covid 19 tedbirleri kapsamında vatandaşlar uyarılarak maske ve sokağa çıkma denetlemeleri düzenli olarak yapıldı. Ödemiş Emniyet Müdürlüğü tarafından huzur ve güven ortamının devamlılığı, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla 2020 yılında olduğu gibi çalışmalar tüm hızıyla devam edecek.

 

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”