Advert

Tekstil'de her pazartesi pazar kurulacak

Tekstil'de her pazartesi  pazar kurulacak
Tekstil'de her pazartesi  pazar kurulacak admin
Bu içerik 164 kez okundu.

Ödemiş Belediyesi, pandemi tedbirleri çerçevesinde alternatif pazaryerleri oluşturmaya devam ediyor. Gazetemizde daha önce ele aldığımız üzere Zafer Mahallesi Tekstil mevkiindeki 1350. Sokak'ta pazartesi günleri pazar kurulacak. Bölgenin en büyük açık hava alışveriş merkezi olan Büyük Pazar'ın yanı sıra pandemi koşullarına uygun şekilde alternatif pazaryerleri oluşturan Ödemiş Belediyesi, Zafer Mahallesi'nde yer alan Tekstil mevkiindeki pazar yeri için son hazırlıklarını yapıyor. Zabıta Müdürlüğü ekiplerince sergi yerleriyle ilgili düzenlemelerin yapıldığı 1350. Sokak'taki pazar yeri, 28 Aralık 2020 Pazartesi gününden itibaren her pazartesi alışverişe açık olacak.

 

"Kentin her bölgesine

hitap edecek pazar yerleri"

 

Vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendirerek esnaf odaları ve muhtarlarla birlikte çözümler ürettiklerini ifade eden Ödemiş Belediye Başkan Yardımcısı Özay Kaptan, "Pandemi koşullarını da göz önüne alarak kentimizin her bölgesine hitap edecek şekilde semt pazarları kuruluyor. Yıllardır cumartesi günleri kurulan Büyük Pazarımız, bu dönemde sokağa çıkma kısıtlaması uygulamaları nedeniyle cuma günleri kuruluyor. Salı Pazarımız ve Perşembe Pazarımızın yanı sıra koronavirüs pandemisi ile birlikte çarşamba günleri Zafer Mahallesi Şeker Camii yanında pazar yeri oluşturduk.

 

"Pandemi kurallarına uyalım"

 

Bunun yanında hemşehrilerimizden gelen talepleri de değerlendirerek Tekstil mevkii için ihtiyaç duyulan pazar yerini esnaf odalarımız ve muhtarlarımızla da görüş alışverişinde bulunarak belirledik. 1 Aralık'a kadar başvurular yapıldı. 1350. Sokak'ta oluşturulacak olan Tekstil Mevkii Pazarı, her hafta pazartesi günleri kurulacak. Hemşehrilerimiz ve esnafımız için hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun.

Hemşehrilerimizin ve esnafımızın pazar yerlerinde mutlaka pandemi kurallarına uygun hareket etmeleri gerekiyor. Bu zor günleri atlatmamız için maske-mesafe-hijyen kuralı olmazsa olmazımız" dedi.

 

Şazenuş Keskin

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Primlerde kesinti yok”
“Primlerde kesinti yok”
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe