Advert

"Yaşanan pandemi sürecine rağmen kestane üretiminde rekolteyi arttırdık"

admin
Bu içerik 121 kez okundu.

Girişindeki "Kestanenin Başkenti" yazısıyla dikkat çeken Ödemiş'e bağlı Kemer Mahallesi'nde bu yıl Covid-19 sürecine rağmen rekoltede verimlilik yaşadıklarını ifade eden Muhtar Mehmet Şahin, ürettikleri kestanenin patent girişimlerini sürdürdüklerini dile getirdi.

Kemer Yaylası'nda 3-4 türlü kestane üretiminin sürdüğünü ifade eden Mahalle Muhtarı Mehmet Şahin, "Mahallemizde diğer yıllarda olduğu gibi bu yıl da kestane, aracı firmalar aracılığı ile hem yurt dışına hem de Türkiye'nin tüm illerine gönderilmiştir. Kestane üretiminde birtakım kriterleri göz önüne alarak patent girişimlerimiz oldu. Bundan bir an önce sonuç alacağımıza inanıyorum. Marka olan kestanemizin lezzette aynı çizgisinin uzun yıllardan beri devam etmesi önemli. Burada yaşayanların hemen hepsi, kestane üretimlerini sürdürüyorlar" dedi.

"Aynı tüccarlar, her sezon geliyorlar"

Kestane satışında hiçbir zaman kaygı duymadıklarını dile getiren Muhtar Şahin, "Yaylamıza uzun yıllardan beri kestane almaya gelen tüccarlar, her sezon büyük bir gönül rahatlığı içinde kestanelerimizi alıyorlar. Burada karşılıklı memnuniyet var. Onlar, aldıkları kestaneden memnun. Biz de alın terimiz ile kestanenin bereketini yaşamaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”