Advert

"Pandemi süreci, üretimi etkilemedi"

admin
Bu içerik 146 kez okundu.

Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa, yaşanan Covid-19 süreci içerisinde Tarım ve Orman Bakanlığı'nın aldığı kararlar doğrultusunda ilçedeki her türlü üretimin aksaklık yaşanmadan devam ettiğini dile getirdi.

Ödemiş ve Küçük Menderes Ovası'nın Türkiye'nin en bereketli topraklarına sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Kocaağa, "Bilindiği üzere ülkemizde ve dünyada zorlu bir süreç yaşanıyor. Bu sürecin başladığı tarihlerde Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli'nin aldığı karar doğrultusunda tarım işiyle uğraşanların kısıtlamadan muaf tutulmasıyla üretimler, aralıksız olarak devam etmiştir. Bu süreçte bölgemiz de dahil Türkiye'de üretim devam etmiş ve üreticilerimiz, var gücüyle çalışmalarını sürdürmüşlerdir" şeklinde konuştu.

"Üretim, ülkemizin olmazsa olmazı"

Üretimin önemine değinen Başkan Kocaağa, "Ülkemizde üretim demek, ekonomimize katkı demek. Üretim demek, istihdam demektir. Bu anlayışla üreticilerimizin yaptıkları çalışmalarla tarımdaki artılarımız, her zaman devam etmektedir. Bölgemizde geçen yıllara göre yüksek rekoltede patates üretimi devam etmiştir. Bunun da Ödemiş ve Küçük Menderes Havzası adına önemli bir gelişme olduğunu düşünüyorum" dedi.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’a yapılacak yatırımlar görüşüldü
Kiraz’a yapılacak yatırımlar görüşüldü
Turhan Eke'nin acı kaybı
Turhan Eke'nin acı kaybı