Advert

Kiraz'ın su sorunu çözüme kavuşacak

Kiraz'ın su sorunu çözüme kavuşacak
Kiraz'ın su sorunu çözüme kavuşacak admin
Bu içerik 116 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kiraz Yerel Hizmetler Koordinatörü Ümit Kazak, Kiraz'a Büyükşehir Belediyesi tarafından özellikle su konusunda önemli bir yatırımın gerçekleştirileceğini dile getirdi. Kazak, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer'in 'Ödemiş ve Beydağ belediye başkanlarımızla her şey çok güzel oluyor. İlçemize 83 milyonluk dev yatırımla içme suyu sorununu çözüyoruz' açıklaması, Kiraz adına önemli bir gelişmedir.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımızın Ödemiş'te açıkladığı tarım politikası, bölgemize güç katacak. Başka bir tarım mümkün ve bu model, Türkiye'ye yol gösterip örnek olacak. Verimli topraklarımıza, yerli ve milli tohumlarımıza sahip çıkarak hem tarım hem hayvancılıkta kaliteyi ve sürdürülebilir üretimi mümkün kılacağız. Bayındır'a kurulacak olan süt toplama paketleme tesisi çalışması, en kısa sürede faaliyete geçerek büyükbaş hayvan sütü taban fiyatı 3 TL olacak. Bunun yanında koyun, keçi ve manda sütünde de alım yapılacak.

Kooperatiflerimizle birik beraberlik içinde çalışmalar devam edecek. Üreticilere bir koç, üç koyun dağıtımı yapılmıştı. Hayvan başına iki çuval yem desteği veriyor. Koyunu veriyor, yemini veriyor, piyasa değerinin üstünde geri alıyor, üreticilere destek oluyor. Ödemiş'te kurulan et entegre tesisi, tam kapasite çalıştırılacak" dedi.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'den Kiraz’a ziyaret
CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'den Kiraz’a ziyaret
Kiraz Milli Eğitim’den ziyaretler
Kiraz Milli Eğitim’den ziyaretler