Advert

Ödemişli çiftçinin haberi gündeme oturdu

Ödemişli çiftçinin haberi gündeme oturdu
Ödemişli çiftçinin haberi gündeme oturdu admin
Bu içerik 130 kez okundu.

Ödemiş'te Fikret Sefa Yeşil adlı bir çiftçi ile röportaj yapan ulusal bir televizyon kanalı, 2020 yılında çiftçilere hiç destek sağlanmadığını iddia etti. "Hala alamadıkları 2020 desteklerini bekliyorlar" başlığıyla verilen haberde konuşan çiftçi Yeşil, "2021 Ocak ayındayız, daha 2020'nin desteklerinden hiç faydalanamadık. Ne süt desteği, ne hayvan desteği ne de yem desteği alabildik" dedi.

İzmir Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri ise ilçeye giderek Fikret Safa Yeşil'e 2020 yılında yapılan ödemeleri tek tek belgelerle gösterdi. Belgelerde 2020 yılının Kasım, Ekim ve Temmuz aylarında buzağı desteklemesi, süt desteklemesi, süt analiz desteği, mazot ve gübre desteği verildiği yazıyordu.

O çiftçiye 29 bin TL ödenmiş

Bir başka ulusal kanalda ise "Destek almadım diyen çiftçiye 29 bin TL ödenmiş" başlığıyla yayınlanan görüntülerde kanalın uzattığı mikrofona iddialarla ilgili yanıt veren Yeşil, bu kez de "Bilmiyorum, onları oğlan alıyor. Kesin olarak bir şey diyemem, parça parça aldık" ifadelerini kullandığı görüldü.

İkinci haber sonrası İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan da paylaşım geldi. İlk habere tepki gösteren Altun, "Devletimizin 2020 yılında sadece İzmirli vatandaşlarımıza sağladığı tarım ve hayvancılık desteği tutarı 719 milyon TL. Bu koskoca hakikate sırt çevirip yalan haber yapmak, ne medya etiğine ne de insanlığa sığar. Ayıptır, günahtır. Yapmayın!" ifadelerine yer verdi.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı