Advert

Doğuma gidecek vatandaşın yolu açıldı

Doğuma gidecek vatandaşın yolu açıldı
Doğuma gidecek vatandaşın yolu açıldı admin
Bu içerik 125 kez okundu.

Kar yağışının perşembe günü öğle saatlerinden itibaren etkili olduğu bölgelere müdahale eden İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 18 ilçede kar küreme ve tuz serim araçlarıyla köy yollarını açık tutmak için gece boyunca çalıştı. Kiraz'dan Ödemiş'e doğum yapmak için gidecek bir yurttaşın yardım çağrısına da derhal yanıt veren ekipler, gece boyunca çalışarak bölgedeki kapalı yolu açtı.

İzmir'in yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, köy yollarını açık tutmak için yoğun bir tempoda çalışıyor. Yapılan müdahalelerle kapanan yollar tekrar trafiğe açılırken ekipler de ihtiyaç olan bölgelerdeki çalışmalara ara vermeden devam ediyor.
Perşembe gecesi de İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, 18 ilçede buzlanma ihtimali olan 51 bölgede tuzlama çalışması yaptı. Kiraz, Ödemiş, Tire ve Bergama'nın bazı noktalarında kapanan yollar, tuz serim ve kar küreme araçları ile açıldı.

"Gece boyunca çalıştılar"
 

Ekipler, gece boyunca gelen ihbarlara anında müdahale etti. Kiraz'dan Ödemiş'e doğum için gidecek bir yurttaşın evinin bulunduğu bölgedeki yolun kardan kapalı olduğu bilgisini alan ekipler, Kiraz'a bağlı Taşlıyatak Mahallesi'ne geçti. Bir greyder, bir traktör kepçe, bir tuzlama aracı ve yedi kişiden oluşan ekip, gece boyunca çalışarak Taşlıyatak ile Doğancılar mahalleleri arasında bulunan 13 kilometrelik ulaşım yolunu açtı. Doğum yapacak eşini Ödemiş'e hastaneye götüreceğini ancak evlerinin önünün karla kaplı olduğunu belirten Mustafa Güleç,  "İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni arayarak bilgi verdim. Ekipler, gece boyunca çalışarak yolu açtı. Teşekkür ediyorum" dedi.

Araç sayısı arttı
 

İzmir Büyükşehir Belediyesi; merkez, kuzey ve güney olmak üzere üç bölgede kar küreme ve tuz serim araçlarıyla çalışıyor. Kar yağışının artması ile birlikte ekip ve araç sayısı da artırıldı. Ekipler, gece beş greyder, sekiz tuzlama aracı, iki adet traktör kepçe ve üç adet kamyon ile çalışmalarını sürdürüyor.  

 

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”