Advert

Tehlike saçan duvarı belediye yıktı

Tehlike saçan duvarı  belediye yıktı
Tehlike saçan duvarı  belediye yıktı admin
Bu içerik 124 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Beydağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Halıköy Mahallesi'nde vatandaşların can ve mal güvenliği için tehlike arz eden ve üzerinde çatlaklar bulunan istinat duvarı yıkıldı.

Halıköy'deki bir evin sınırlarını çevreleyen istinat duvarı, yıllardır yıkılma tehlikesiyle karşı karşıyaydı. Vatandaşların çabalarına rağmen bir türlü yıkılıp yerine yenisi yapılmayan duvar için Beydağ Belediyesi devreye girdi. Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin öğle saatlerinde yıkımını gerçekleştirdiği duvar, park etmiş araçlar ve çevrede oyun oynayan çocuklar için tehlike oluşturmaktan çıktı.

İlçenin başta alt yapısı olmak üzere fiziki anlamda birçok çalışmasını gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Beydağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Halıköy Mahallesi Nehir Sokak'ta bulunan ve yıkılma tehlikesi olan istinat duvarını yıktı. En yakın zamanda yeniden inşa edilecek olan istinat duvarı, mahalleden geçen araçlar için de büyük sorun oluşturmaktaydı.

"Artık tehlike saçmayacak"

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, "Uzun yıllardır Halıköy Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlarımız ve bu yolu kullanan hemşehrilerimiz için büyük bir tehlike arz eden istinat duvarını bugün yıkıyoruz. Bu duvar, artık hemşehrilerimiz için tehlike saçmayacak. Yıkımın ardından hemen İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Beydağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ile duvarımızı yenileme çalışmalarına başlayacağız. Amacımız, ilçemizde hiçbir vatandaşımızın korku duymadan hayatlarına devam etmesidir. Mahallelerimizdeki sorunları çözmek için her zaman özenle çalışacağız" dedi.

Mahalle sakinleri de gerçekleştirilen çalışmadan duydukları memnuniyeti belirterek İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e, Fen İşleri Daire Başkanlığı personeline, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar'a ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”