Advert

Ödemişli kadınlara dokuma ile iş kapısı

Ödemişli kadınlara dokuma ile iş kapısı
Ödemişli kadınlara dokuma ile iş kapısı admin
Bu içerik 110 kez okundu.

Ödemiş İlçe Kaymakamlığı'nın desteği; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Torbalı İş-Kur Merkezi ve Ödemiş  Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile Ödemişli 19 kadın kursiyer, hem dokumacılık mesleğini geliştirecek hem de kursa katılmaları nedeniyle para kazanacak.

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Anafartalar Mahallesi Marmara Caddesi üzerindeki kurs merkezini ziyaret ederek kursiyerlerin yaptığı çalışmaları yerinde inceledi. Kaymakam Aksoy'a incelemeleri sırasında Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, Ödemiş Halk Eğitim Merkezi Müdürü  Mehmet Bakırlı ile Ödemiş Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ali Çelik de eşlik ettiler.

"Gün yüzüne çıkaracağız"

İlçenin dokumacılık ve ipek böcekçiliği alanındaki usta ve tecrübeli eğitimcisi Semra Akgün, kurs öğretmeni olarak 26 Ağustos'a kadar sürecek kurslarda eğitim verecek. Unutulmaya yüz tutan  dokumacılık hakkında eğitim sürecinin başladığını dile getiren  Akgün, "Bölgemizde unutulmaya yüz tutmuş olan bu mesleği tekrar canlandırmaya karar verdik. Ödemiş Kaymakamlığı'nın desteği, Ödemiş  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğümüzün katkılarıyla bu kursumuzu açtık. Ev hanımlarımızın ev ekonomisine katkı sağlamaları için İş-Kur kursu açılarak hayata geçmiştir. 19 kursiyerimiz var. Pandemi dolayısıyla 19 kursiyerimizi ikiye bölerek sabahçı ve öğlenci olarak ayırdık. Bu kursumuz, Ağustos'un 26'sına kadar devam edecek. Dokumacılığı ve bununla üretilen çarşaf, mendil gibi ürünleri tekrar gün yüzüne çıkaracağımıza inanıyorum" dedi.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”