Advert

Başkan Eriş, Kaymakçı'yı dinledi

Başkan Eriş, Kaymakçı'yı dinledi
Başkan Eriş, Kaymakçı'yı dinledi admin
Bu içerik 100 kez okundu.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş ile birlikte CHP Kaymakçı Örgütü'nü dinledi. Önceki akşam Kaymakçı eski belediye binasında yapılan bilgilendirme toplantısına partililer katıldı. Karşılıklı bilgi alışverişi şeklinde geçen toplantıda partililer, Eriş'e Kaymakçı'nın sorunları hakkında bilgi aktarırken Eriş de çözüm planları ile ilgili bilgiler verdi.

Toplantıya Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar ile Beydağ Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Şakir Geçer de konuk olarak katıldılar.

CHP İlçe Başkanı Hamdi Halis, toplantı ile ilgili verdiği bilgilerde şunları söyledi: "Kaymakçı örgütümüzden gelen talip üzerine böyle bir toplantı düzenleme kararı verdik. Bizim için yararlı bir toplantı oldu. Yerelde yaşanan sorunları kaynağından öğrenme fırsatı bulurken Başkan Eriş de yapılacak çalışmalarla ilgili bilgiler verdi" diye konuştu.

"Kurul kararı olmadan..."

Eriş, toplantıda yaptığı konuşmada Kaymakçı'nın eskiden beri gelen içme suyu ve atık sorununun yakın zamanda çözüleceğine inandığını belirterek, "İlçe ve Büyükşehir Belediyesi ortaklığı ile hazırladığımız projede arıtma tesisi de var fakat proje, 17 aydır beklemede. Kurum görüşleri alınması, 17 aydır sürüyor. Şu an Toprak Koruma Kurulu kararı bekleniyor. Kurul kararı olmadan projeye başlanamamaktadır. İZSU aracılığı ile yapılacak içme suyu ve atık kanalizasyonu yenileme projesi, imzadan çıkar çıkmaz ihaleye girecek. Bu konuda elimizden gelen çabayı gösterdik" dedi.

Kaymakçı'nın tarımsal ekonomiye dayanan bir yapası bulunduğunu belirten Eriş, "Soğuk hava deposu yapmak için de arayışlarımız var. Ayrıca Gökçen Efe anıtının bulunduğu Maşat Tepe'ye de bir huzurevi inşa etmeyi planlıyoruz. O bölge, böyle bir proje için çok uygun. Projeyi uygulayabilirsek tepenin eteklerini de piknik alanı ve çay bahçesi olarak tasarlayacağız" ifadelerini kullandı.

"Gelirlerimizde ciddi düşüş var"

Belediyenin önceki dönemden gelen 110 milyona yakın borcu ve düşen gelirleri ile birlikte zor durumda olduğunu söyleyen Eriş, "Pandemi dolayısıyla da gelirlerimizde ciddi oranda düşme sıkıntısı yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın bu durumu da göz önünde bulundurarak anlayışlı olacaklarına inanıyoruz" şeklinde konuştu.

Eriş, Raşit Şen Kapalı Pazar Yeri'nin de temizleneceğini ve bakımdan geçirileceğini söyledi.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”