Advert

Yol sorunu için CİMER'e başvurdular

Yol sorunu için CİMER'e başvurdular
Yol sorunu için CİMER'e başvurdular admin
Bu içerik 89 kez okundu.

Kiraz'a bağlı Suludere Mahallesi'nin Musluk mevkii küme evlerinde yağmur ve çamurla mücadele eden vatandaşlar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) müracaatta bulunarak bir an önce çözüm beklediklerini dile getirdiler.

Yol sorunu nedeniyle büyük sıkıntı yaşadıklarını ifade eden mahalle sakinlerinden Suzan Durmaz, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar'a daha önce sorunu anlatmak amacıyla gittiklerini ancak bu konuda bir türlü netice alamadıklarını belirterek, "Belediye başkanının çarşamba günleri halk günü adı altında vatandaşın sorunlarını dinlediğini belirttiler. Ben de çarşamba günü başkana sorunumu arz etmek için gittim. Bana muhtarla toplantıda olduğunu söylediler. Ben de kendisiyle görüşeceğimi söyledim ve bir saat bekledim. Bir saatin sonunda başkan, çalışanlarıyla aşağıya indi. Bana orada çalışanlarla görüşmemi söyledi. Başkan, bana iki dakikasını ayırmadı" dedi.

"Hiçbir şekilde ilgilenilmiyor"

Bulundukları yerde engelli vatandaşların da yaşadığını dile getiren Suzan Durmaz, "Burada yaşayan insanlar var. Daha önce birkaç kez gittiğimizde Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar konuyla ilgilenmeyince biz de konuyu Sayın Cumhurbaşkanımız nezdinde kurulan CİMER'e aktardık. Bu konuda çözüm bekliyoruz. Bu şekilde belediyecilik asla olmaz. Madem vatandaşız, er veya geç yol sorunumuzun çözüme kavuşması gerekir. Buradan traktörle bile geçemiyoruz.

Geçen hafta Başkanımız Özçınar'a gittiğimde, 'Dosya numarasına bakalım' diyerek beni geçiştirdi. Ben, dört senedir geçiştiriliyorum. Muhtar, hiçbir şekilde ilgilenmiyor. 2017 yılından bu yana hiçbir şekilde buraya ayak basmadı. Komşumun evinde yangın çıktı, yaralıyı ambulans giremediği için traktörle hastaneye götürdük. Benim evimin arkasında yangın çıktı, itfaiye giremedi, komşularla söndürdük yangını. Raporu da elimizde mevcut. Benim yemek pişirmek için ateşe ve tencereye ihtiyacım var. İçine katacağım malzeme olmuş ama ateş ve tencere olmamış ne işe yarar? Büyükşehir ne yapabilir?

"Eşimi sırtımda götürüyorum"

Önce muhtarın, 'Benim mahallemin şu sorunu var' diyerek bildirmesi gerekir. Belediye; istediği anda Ankara'ya ulaşır, cumhurbaşkanına da ulaşır. 'Benim vatandaşım zor durumda' diyecek. Ben çöp vergimi, emlak vergimi, bütün vergilerimi zamanında veriyorum. Ben bu ilçenin vatandaşı değil miyim? Benim çocuklarım çizmeyle okula gidiyorlar, eşim engelli. Hasta olduğu zaman ben, eşimi sırtımda götürüyorum. Ben çöpümü dereye atıyorum, çöp kovamız bile yok. Kimseden sadaka istemiyorum, hakkım olanı istiyorum, kimseden bedava bir şey de istemiyorum. Kanunen başvurmuşum, parası ödenmiş. Buranın belediye başkanı, istediği zaman başbakana da ulaşıyor, cumhurbaşkanına da ulaşıyor ama maalesef bizi dinleme zahmetine bile katlanmıyor. Bu şekilde belediyecilik olur mu?"

Mahalle sakinlerinden engelli Mesut  Durmaz ise, "Özellikle kış aylarında yağmur çamur nedeniyle büyük sıkıntı çekiyoruz. Buradan traktörle bile geçmek zor. Özel araçlar buraya kışın yağmur ve çamurda giremez bile. Kiraz Belediyesi'ne yakınlarım durumu bildirmesine rağmen niye bu kadar kısa yol yapılmıyor?" dedi.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”