Advert

DEVA PARTİSİ İZMİR İL BAŞKANI SEDA KAYA ÖSEN USTA GAZETECİ SEMİH DURSUN’A KONUŞTU

DEVA PARTİSİ İZMİR İL BAŞKANI SEDA KAYA ÖSEN USTA GAZETECİ SEMİH DURSUN’A KONUŞTU
DEVA PARTİSİ İZMİR İL BAŞKANI SEDA KAYA ÖSEN USTA GAZETECİ SEMİH DURSUN’A KONUŞTU admin
Bu içerik 200 kez okundu.

Semih Dursun: Kiraz’a ziyaretinizin sebebi nedir?

Seda Kaya Ösen: Biz, Kiraz’da ilçe başkanlığımızı oluşturduk. İlçe Başkanımız Hakkı Bey ile beraber Kiraz İlçe Teşkilatı’nı oluşturuyoruz. Bu sebeple hem onlara hayırlı olsun demeye hem de kiraz esnafını ziyaret etmeye geldik çünkü bildiğiniz gibi biz, diğer bütün ilçelerimizde de aynı çalışmalarımıza başladık. Pandeminin faturası, ne yazık ki daha çok esnafa kesilmiş durumda. Onlar çok zor durumda. Bize düşen görev de her ilçedeki esnafımızı ziyaret edip onların sıkıntılarını, beklentilerini dinlemek ve dinlediklerimizi de Ankara'ya aktarmak….

Semih Dursun: Nasıl bir durum var şu anda esnafın üzerinde, neler söyleyeceksiniz?

Seda Kaya Ösen: Vallahi Kiraz'ın esnafında ne varsa Kemeraltı’nın etrafında da aynısı var, Bergama’nın esnafında da aynısı var ve her yerde aynı sıkıntı var. Yiyecek içecek satan yerler, birazcık daha iyi durumda ama diğer esnaf kan ağlıyor. Özellikle restoranlar, kafeler zaten çok kötü durumda ama onun dışında giyecek ve diğer malzemeleri satan esnaf da aynı durumda. ‘Bir desteklerden bahsediliyor mu?’ diye sorduğumuz onca esnafın çoğu, bu destekten faydalanamıyor. O veya bu şekilde ‘Sizin statünüz yeterli değil’ diye, ‘Klasmanınız yeterli değil’ diye cevaplar almışlar. Tabii ki insanlar birazcık şu anda birikmişlerini harcıyorlar. Kredi kartlarına yükleniyorlar koronavirüs geçecek ve bu düzen değişecek diye fakat gördüğümüz, bu işin birazcık daha uzun süreceği ve o durumda esnaf ne yapacak açıkçası hiç bilmiyorum.

Semih Dursun: Kiraz’da bir oluşum içerisindesiniz Deva partisi olarak. Diğer partilerin bu kuruluş kısmında olumsuz yorumları olacaktır ve oluyor da. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?

Seda Kaya Ösen: Bizim siyaset anlayışımız, diğer partilerle daha çok söz dalaşına girmek üzerine değil; kendimiz bildiğimizin en iyisini yapmak üzere. Hakkı Bey de çok doğru bir seçim oldu. DEVA Partisi, gençlere çok önem veren bir parti. İlçe başkanımızla da bunu gösteriyoruz. Gençlerin ve kadınların yan kol olmadığı, ana gövdenin içinde yer aldığı ve karar verici olduğu bir parti. Bu yüzden de 15 ilçemizin beşinin ilçe başkanı kadın. Bizim üzerimize düşen, partimizin politikalarını en derin kılcallara kadar halkımıza anlatabilmek ve dertlerine deva olabilmek. Onun için eski siyaset anlayışının gelgitleri, açmazları çok ilgilendirmiyor.

Semih Dursun: DEVA Partisi’nin kurulma amacı neydi?

Seda Kaya Ösen: DEVA Partisi; aslında tam olarak şu anda içinde bulunduğumuz ekonomik darboğaza çare olmak, kutuplaşmış toplumu birleştirmek ve hepimizin aynı gemide olduğunu tekrar hissettirmek üzere kurulmuş bir parti. Genel başkanımızın güzel bir sözü var: ‘Biz muhalefet olmaya değil, iktidar olma yoluna çıktık’ diye. Türkiye'yi hak ettiği barışçıl, kutuplaştırılmamış, insanların ötekileştirilmediği, birbirine hakaret etmediği, bağırmadığı bir ortamda yaşaması ve hak ettiğimiz ekonomik refah düzeyine ulaşmamızı hedefleyerek kurulmuş bir parti.

 

 

Semih Dursun: İzmir ziyaretlerine Kiraz’la başladınız. Kiraz ilçe başkanına da sorayım, burada çalışmalar nasıl gidiyor?

Hakkı Sab: Çalışmalarımız hızlı. Beklentimizin üzerinde tevazu ve samimiyet görüyoruz. Sürekli sahadayız, sürekli sorunları dinliyoruz ve sorunları il başkanımıza iletiyoruz. İl başkanımız da Ankara'ya iletiyor. Sürekli de sahada olacağız. Sürekli sorunları birebir tabanından dinlemeyi hedefliyoruz.

Semih Dursun: Kiraz’da durum nedir? DEVA Partisi’ne yönelim nasıl?

Hakkı Sab: İlçe başkanı olduktan sonra çok telefon aldık. Demek ki halkımız, gerçekten bir arayış içindeymiş ve gerçekten bir kurtarıcıya ihtiyacı varmış ülkemizde. Genel başkanımıza da herkes inanıyor, güveniyor. Biz de çok çalışıyoruz. İnşallah güzel işler yapacağız ilçemiz için.

Semih Dursun: İzmir İl Başkanı Seda Hanım’ın Kiraz’ı ziyaretini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Hakkı Sab: Seda Başkanım ile birlikte sahaya indik. Esnafımızın sorunlarını zaten biliyoruz ama yine de birebir dinlemek istedik, duymak istedik. Mesaj net, zaten Kiraz’da değişmiyor. Ödemiş'te de değişmiyor, her yerde aynı. Biz, Ödemiş’te de katılmıştık esnaf ziyaretine. İnşallah o sorunları genel başkanımıza ileteceğiz. Onlar da bu problemler karşısında politikalar geliştirecekler. Biz zaten iktidar olacağız ve o sorunlara çare olacağız diye düşünüyorum.

Semih Dursun: Tam olarak Kiraz'da DEVA Partisi olarak neler planlıyorsunuz, özellikle yerel seçimler için?

Hakkı Sab: Kiraz’da iddialıyız… Biz hem Türkiye'de, hem ilçemizde inşallah iktidar olmayı hedefliyoruz. Kesinlikle muhalefet olma gibi bir gayemiz yok. Bizim bir görünen ekibimiz var, bir de ondan ayrı görünmeyen ekibimiz  de var. İlçemiz Kiraz’da ekip arkadaşlarımızla birlikte başarabileceğimizden hiç şüphemiz yok, en ufak bir şüphemiz bile yok. Ekibimiz ve Kirazlı hemşehrilerimizle birlikte başarabileceğimize inancımız sonsuz.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”