Advert

Ovacık mevkiine sıcak asfalt

Ovacık mevkiine sıcak asfalt
Ovacık mevkiine sıcak asfalt admin
Bu içerik 164 kez okundu.

Beydağ Belediyesi, ana arterlerin yanı sıra ara sokaklar ve bağlantı yollarında da yoğun asfalt çalışması yürütüyor. Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, sık sık çalışmaları yerinde denetliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi İZBETON A.Ş. ve Beydağ Belediyesi, sürdürdüğü asfalt çalışmaları ile birlikte vatandaşların takdirini toplarken asfaltlanma çalışmaları başlayan Halıköy Mahallesi Ovacık Kümeevleri Sokak, yeni görünümüyle konforlu ve güvenli bir ulaşım sağlayacak.

 

Yeni ve modern görünüme kavuşacak

 

Her gün yeni bir çalışma ile vatandaşlara kolay ulaşım hizmeti sunan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZBETON A.Ş. ve Beydağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Halıköy Mahallesi için büyük önem arz eden vatandaşların yayladaki evlerine ulaşımı için gerekli olan ve yıllardır kalıcı çözüm bulunamayan 4 kilometrelik yolu sıcak asfalta kavuşturuyor. Ödemiş-Bıçakçı Kümeevleri Sokak ve Aydın-Sultanhisar yoluna bağlantı da sağlayan 4 kilometrelik güzergah, yapılan sıcak asfaltlamayla vatandaşların daha konforlu sürüş yapmasını ve bölge halkının yıllardır sorun olan ulaşımının rahatlamasını sağlayacak.

 

Barbunya çiftçisinin yüzü gülecek

 

Ayrıca Ovacık Yaylası, yaz aylarında birçok çiftçinin tarım için göç ettikleri bir yayla. Üreticiler, yaz aylarında yaylarındaki arazilerine çıkarak yerli barbunya üretiyorlar. Yıllardır bu yola sathi kaplama yapılmasına rağmen bu yollar, zaman içerisinde yıpranıp uzun süreli çözüm olamadı. Böyle olunca da çiftçilerin barbunyaları yol bozulunca toz toprak içinde kalarak üretim miktarları ve gelirleri düştü.

 

Başkan Yılmazlar, “Yolun asfaltı tamamlandığında köylünün barbunya ekim alanı da artacak çünkü artık tozun içinde kalmayacağı için veriminin fazla olacağını köylümüz biliyor. 11 büyükşehir belediyemiz, ürünlerimizin pazarlanmasında da bizlere yardımcı olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, aldığı iki halde belediyelerimizin yerel ürünlerini kooperatifler üzerinden satın alarak pazarlayacak. Alım garantisi ile üreticilerimiz, tekrardan daha fazla barbunya üretecekler ve ünlü olan barbunyamız, tüketicilerle sağlıklı gıda olarak buluşacak. Barbunya üreticilerimizin yüzü gülecek.

 

Ovacık Yaylamız, 1100 metre yükseklikte olmasıyla ve Aydın-İzmir il sınırlarında yer alması sebebiyle de turizm hareketliliği açısından ve gastronomi turizminin gelişmesi ve alternatif tarım ürünlerinin o bölgede daha rahat üretilebilmesi açısından da büyük önem arz etmekte.

 

Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyemiz İZSU Genel Müdürlüğümüz de yolumuzun tekrar tekrar açılıp işlem yapılmasını engellemek için alt yapı çalışmalarını sürdürüyor. Yolumuzun asfaltlama çalışmaları tamamlandığında vatandaşlarımız, üreticilerimiz ve misafirlerimiz, rahatça ulaşım sağlayabilecekler” şeklinde konuştu.

 

“Tüm mahallelerimize program dahilinde ulaşacağız”

 

Belediye ekiplerinin altyapı ve üstyapı çalışmalarını sık sık yerinde denetleyen Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, gittiği mahallelerde vatandaşların sıcak ve samimi ilgisi ile karşılaşıyor.

Mahallelerde gerçekleştirilen ve yapılacak çalışmalara ilişkin vatandaşlarla istişarelerde bulunarak görüşleri alan Başkan Yılmazlar, mahalle sakinlerinin taleplerini de dinliyor.

 

Başkan Yılmazlar, “İlçemizin sadece ana arterlerinde değil, ara sokaklarında da altyapı ve ulaşım problemi yaşanmaması için büyük çaba sarf ediyoruz. Bir yandan büyük projeleri hayat geçirerek bir yanda da ufak dokunuşlarla çözümler üretmeye devam ediyoruz. Bunları yaparken de belli bir plan doğrultusunda ilerliyoruz. Çalışma programımızda sorunlu olan tüm mahalleler var ve sırasıyla İzmir Büyükşehir Belediyemizin de desteği ile hepsine gireceğiz. Bu büyük çalışma için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. M. Tunç Soyer ve ekibine çok teşekkür ederim” dedi.

 

Yollarının yenilenerek konforlu bir yapıya kavuşturulacağını belirten mahalle sakinleri de sıcak asfalt çalışmalarından dolayı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve ekibine, ayrıca Başkan Yılmazlar’a teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

 

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret