Advert

“Kiraz Ziraat Odası’nı kimseye peşkeş çektirmem”

“Kiraz Ziraat Odası’nı kimseye peşkeş çektirmem”
“Kiraz Ziraat Odası’nı kimseye peşkeş çektirmem” admin
Bu içerik 116 kez okundu.

Usta gazeteci Semih Dursun ile doğuş başyazarımız Ahmet Cartalı, Kiraz Ziraat Odası Başkanı Gürkan Okka’yı odada ziyaret ettiler. Başkan Gürkan Okka, bazı çiftçilerin tenkitlerine sert cevap verdi. “Ziraat Odası’nı kimseye peşkeş çektirmem” diyen Okka, “Bu konuda yapılan tenkitleri de kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Kiraz Ziraat Odası Başkanı Gürkan Okka, yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: “Ziraat Odası olarak çiftçilerimize fahiş fiyatların önüne geçmek amacıyla önce toprak analiz laboratuvarı, sonra çiftçilerimize vadeli her türlü tohum sonrası ise 2018 yılında gübre sektöründe destek vererek, bütçemizi kat kat aşarak, elimizi değil gövdemizi taşın altına sokarak çiftçilerimize destek olmak için gece gündüz çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından odamızın çiftçilerimizin hizmetine sunduğu tarım ekipmanları, piyasa değeri altında hizmet vermekte. Piyasada çiftçilerimizi fahiş fiyatlardan korumaktadır. Ayrıca yapılan işler, Büyükşehir Belediyesi ekiplerine aylık olarak rapor edilmektedir. Bu raporlar sonuncunda İzmir ilçelerinde en çok hizmet veren odanın Kiraz Ziraat Odamız olduğu belirtilmiştir. Odadan şahsım için herhangi bir maaş almıyorum. Odamızın her bir kuruşunda tüyü bitmemiş yetmin hakkı var ve ben bunu Ziraat Odası Başkanı olarak hiçbir kişiye peşkeş çekmem. Her zaman çiftçimizin yanındayız.”

Semih Dursun

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da