Advert

”Giderlerimiz çok, gelirlerimiz çok az”

”Giderlerimiz çok, gelirlerimiz çok az”
”Giderlerimiz çok, gelirlerimiz çok az” admin
Bu içerik 85 kez okundu.

Ödemiş’te Akıncılar Mahallesi Savaş Sokak’ta 17 yıldır çiçekçilik yapan Zerda Çiçekçilik’in sahibi Filiz Afyonlu, koronavirüs salgını nedeniyle çiçek satışlarının durma noktasına geldiğini belirtti.

Afyonlu, ”Her kesimin hatta dünyanın yaşadığı gibi biz de salgın nedeniyle zor zamanlardan geçiyoruz. Gelirlerimiz, giderlerimiz değişti. Giderlerimiz çok, gelirlerimiz çok az. Düğünler olmayınca bizim işlerimiz de olmuyor. Kazançlarımız, geçen yıllara oranla yüzde 60-70 düştü. Doğum günleri olursa iş yapabiliyoruz. Geçtiğimiz günlerde Sevgililer Günü nedeniyle biraz hareket kazandık, nefes aldık ama asıl kazandıran da çelenkler, düğün yeri süslemeler, araç süslemeler. Onlar olmayınca rahat harcama da yapamıyoruz.

Ben, devlet desteklerinden yararlanabiliyorum. Normalde kazançlarımız yüksek oluyordu ancak şu anda devlet destekleriyle beraber ancak dükkan kirasını ve fatura masraflarını ödeyebiliyorum. Devletin de elinden geleni budur çünkü bu durum sadece bize özel değil, yardım bekleyen çok esnaf var” dedi.

Afyonlu, düğün sektörünün hemen açılmasından yana değil. Çiçekçi Afyonlu, konuyla alakalı şunları söyledi: “Kendi adıma fikrimi söylemem gerekirse düğünlerin hemen açılmasından yana değilim. En azından Ramazan Bayramı’ndan sonra açılsın, sonrasında yeniden kapanma olsun istemem.”

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'den Kiraz’a ziyaret
CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'den Kiraz’a ziyaret
Kiraz Milli Eğitim’den ziyaretler
Kiraz Milli Eğitim’den ziyaretler