Advert

”Eylül ayından beri hiç satış yapamıyorum”

”Eylül ayından beri hiç satış yapamıyorum”
”Eylül ayından beri hiç satış yapamıyorum” admin
Bu içerik 96 kez okundu.

Ödemiş’te Akıncılar Mahallesi Savaş Sokak’ta Miss Betül Moda Mağazası’nda gelinlik satışı yapan Raziye Gök, koronavirüsün işlerini ciddi oranda etkilediğini dile getirdi. Gök, ”Eylül ayından beri hiç satış yapamıyorum. Düğün olmadığı için ne gelinlik ne de nişanlık satabildik. Bu süreçte nikahlar oldu ama bir elbiseyle yetinenler var, kimse gelinlik giymek istemiyor. Geçen yaz düğünlerin yeniden başlamasıyla beraber bir süre hareketlilik yaşadık ve o süreçte kazandıklarımla idare etmeye çalışıyorum. Öte yandan ödemem gereken kredilerim, senetlerim, dükkan kiram, eleman masrafım var. Şu anda kira için borçlanıyorum. Bir tane elemanım var, onun da maaşını tam ödeyemiyorum” ifadelerini kullandı.

”Dükkanda şallarla, ceketlerle oturuyorum”

Gök, elektrik ve su faturasının fazla gelmemesi için kendince bir takım önlemler aldığını da belirterek, ”Su faturam çok gelmesin diye bulaşıklarımı biriktirip öyle yıkıyorum. Elektrik faturam fazla gelmesin diye klima yakmıyorum. Çok üşüdüğüm zamanlarda ayaklarımın altındaki elektrik sobasını çalıştırıyorum. Isınınca onu da hemen kapatıyorum. Dükkanda şallarla, ceketlerle oturuyorum” diye konuştu.

Esnaf Gök, ”Bu süreçte belediye başkanımızın, devlet büyüklerimizin gelip halimi hatırımı sormasını çok isterdim. Bu soğuk kış günlerinde manevi bir destek beklerdim. Basit usule tabi esnaf, devlet desteklerinden faydalandı. Biz, hiçbir destekten yararlanamadık. Arada kaldık” ifadelerini kullandı.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”