Advert

Kaymakçı’da ‘yol bizim’ iddiası

Kaymakçı’da ‘yol bizim’ iddiası
Kaymakçı’da ‘yol bizim’ iddiası admin
Bu içerik 90 kez okundu.

Ödemiş’e bağlı Kaymakçı Mahallesi’nde Ovakent ile Kaymakçı arasındaki bağlantı yolu ‘Yol bizim’ iddiası ile vatandaşlar tarafından kapatıldı. Yolun tapuda kendilerine ait olduğunu iddia eden vatandaşlar, yolu trafiğe kapattılar. Kaymakçı çevre yolu projesi çerçevesinde yapılan köprünün açılmasından sonra yolu trafiğe kapatan üreticiler, yolun tapusunun kendilerine ait olduğunu ancak birkaç yıldır ilgililere çeşitli uyarılar yapmalarına rağmen yolun kullanılmaya devam ettiğini söylediler.

Mahalle ile ova arasında önemli bir geçit olan yolun kapatıldığını gören sürücüler, zorunlu olarak yollarını uzatmak zorunda kaldılar.

“Şimdiye kadar çözüm bulunmadı”

Yolun hemen yanında ve tarlası olduğunu belirten Tahir Dönmez, trafiğe açık yolun kendi tapuları içinde kalmasına rağmen kullanılmaya devam edildiğini söyledi. Dönmez, çevredeki bazı tapu sahiplerinin yolu dolgu malzemeleri ile kapattıklarını söyleyerek yetkili ve ilgililerden çözüm istedi. Yıllar önce evlerinin önünden geçen derenin üstünün kapatılarak trafiğe açık yol haline getirildiğini belirten Dönmez, “Burası, eskiden dere yatağı idi fakat toplulaştırma çalışmalarının ardından Kaymakçı Mahallesi ile tarla ve bahçeler arasındaki en önemli ulaşım yolu haline dönüştürüldü. Yolun kendi tapumuz içinde kaldığını söyledik ama şimdiye kadar bir çözüm bulunmadı” dedi.

Dün trafiğe açıldı

Mescitli ile Kaymakçı mahallesi arasındaki en önemli yolun kapalı olduğunu görünce şaşkınlık geçirdiğini belirten Kemal Şahin de, “Önce yolun törpü çalışması nedeniyle kapatıldığını sandık fakat öğrendik ki yolu tapu sahipleri kapatmış. Bu yol, bizim için en önemli ulaşım yolu. Yetkililerin bir an önce çözüm üretmelerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Mahalle Muhtarı Şakir Balcılar da yeni açılan yolun ova ile mahalle arasındaki en önemli ulaşım yolu olduğunu belirterek, “Toplulaştırma sonrasında genişletilen yolla ilgili vatandaşların iddiaları var. Yetkililerin bir an önce konuyla ilgilenip çözüm bulmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yol, dün belediye yetkililerinin araya girmesi ile trafiğe açıldı.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”