Advert

Dördüncü şube Beydağ’da açıldı

Dördüncü şube Beydağ’da açıldı
Dördüncü şube Beydağ’da açıldı admin
Bu içerik 145 kez okundu.

S.S. Gereli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, dördüncü satış şubesini Beydağ’da hizmete soktu. Ödemiş’teki şubelerin ardından Beydağ’da da hizmete giren şubenin açılışında kooperatifin başkanı Mustafa Gerçek’in yanı sıra İzmir Köy-Koop Birlik Başkanı Neptün Soyer, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Kocaağa, Ödemiş Belediye Başkan Yardımcıları Feridun Azeroğlu ile Özay Kaptan, CHP Ödemiş Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kaya Görgülü, belediye meclisi üyeleri, kooperatif başkanları ve vatandaşlar yer aldı.

“Önemli olan sürdürülebilirliktir”

Açılış töreninde konuşan İzmir Köy-Koop Başkanı Neptün Soyer, Gereli Kooperatifi’nin üretimiyle ve faaliyetleriyle örnek bir kooperatif olduğunu dile getirerek, “Gereli Kooperatifi uzun yıllardan beri örnek çalışmalar gerçekleştirmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi de kooperatiflere olan desteğini sürdürmektedir. Önemli olan sürdürülebilirliktir. Bunu da kooperatiflerimiz, en iyi şekilde başarmaktadır. Dördüncü şubesini Beydağlılar için açan Gereli Kooperatifi’ne burada hayırlı işler ve bol kazançlar temenni ediyorum” dedi.

“Üreticinin emeği boşa gitmiyor”

Kooperatif Başkanı Mustafa Gerçek, “2005 yılında yedi ortak ile çıktığımız bu yolda bugün 270 ortak günlük 60 ton süt toplama, 10 ton süt işleme kapasitesiyle emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Bugün burada kooperatifimizin dördüncü şubesi olan Beydağ şubemizi açmak için toplanmış bulunmaktayız. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum.

Üretmek, emek ister. Çalışmak, yorulmak, ter akıtmak ister. Üretimin ne kadar önemli olduğunu bu pandemi sürecinde bir kez daha anladık. Ürettiklerimizi pazarlamak ve tüketici ile buluşturmak, bu işin kolay gibi görünen ama en zor kısmıdır. Ürettiklerimizi tüketici ile buluşturamaz isek tüm emeklerimiz boşa gider. Açmış olduğumuz dördüncü şubemiz de köylünün, üreticinin emeklerinin boşa gitmediğinin örneklerindendir. Kendi topladığımız sütü işleyip mamule çevirerek aracısız, sloganımızdaki gibi lezzetle, sağlıkla, güvenle en ucuz şekilde tüketici ile buluşturmanın yolu budur. Bu vesile ile hem üretici alın terinin emeğini alır hem de tüketici fazla para harcamamış olur. İnşallah bizim gibi örnekler çoğalarak devam eder” diye konuştu.

“Birleşmek şart”

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, “S.S. Gereli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin ilçemizdeki şubesinin açılışını Köy-Koop Birlik Başkanımız Sn. Neptün Soyer, Ödemiş Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Eriş, meclis üyelerimiz, kooperatif başkanlarımız ve Beydağlılar ile gerçekleştirdik. Üretimin yarınlarımızda var olması için birleşmek şart” ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmazlar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün Beydağ için heyecan verici, yerinde bir karar olan Gereli Kooperatifi’nin Beydağ’da açmış olduğu şube, bizi çok iyi bir şekilde aydınlatıyor ve önümüzü açıyor. Özellikle 70’li yıllarda Beydağ’daki Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve yine burada kurulan zeytinyağı kooperatifi, çeşitli nedenlerden dolayı zamanla kapandı. Yeni kurduğumuz kooperatiflerimize Tunç Soyer Başkanım destek vererek kooperatiflerin yaşaması için her türlü imkanları sundu. Daha önceden tek kooperatifimiz olan su ürünlerinin yanında üç kooperatifi ekleyerek bu konuda büyük çalışmaları destek veriyoruz.

Bugün burada Gereli Kooperatifi’nin şubesinin açılışı, bizi çok önlere taşıyacaktır. Kooperatife önem veren, kooperatiflere üye olmak isteyen vatandaşlarımız somut örneği görüyorlar. Gereli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Beydağ’da şube açarak bu somut örneği bize ve tüm Beydağlılara gösteriyor.”

“Güzel bir başarı öyküsü”

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ise, “Gereli Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifimizin Beydağ'da hizmete sunduğu satış mağazasının açılışını Beydağ Belediye Başkanımız Sn. Feridun Yılmazlar, İzmir Köy-Koop Birlik Başkanımız Sn. Neptün Soyer, İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanımız Sn. Ahmet Kocaağa, belediye meclisi üyelerimiz, kooperatif başkanlarımız ve Beydağlı hemşehrilerimizin katılımlarıyla gerçekleştirdik.

Dördüncü mağazasını açan Gereli Kooperatifimiz, üreticiden tüketiciye anlayışı ile güzel bir başarı öyküsü yazıyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Tunç Soyer'in destekleriyle kooperatiflerimiz, kırsal kalkınma için yoluna emin adımlarla devam ediyor. Kooperatif Başkanımız Sn. Mustafa Gerçek’i ve emeği geçenleri kutluyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Primlerde kesinti yok”
“Primlerde kesinti yok”
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe