Advert

İstiklal Marşı’nın 100. Yılı havzada da kutlandı

İstiklal Marşı’nın 100. Yılı havzada da kutlandı
İstiklal Marşı’nın 100. Yılı havzada da kutlandı admin
Bu içerik 121 kez okundu.

İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yılı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Küçük Menderes Havzası’nda da programlar ve mesajlar ile kutlandı. Ödemiş’te program, Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. Programa katılan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, "Korkma diye başlayan, istiklal ile sonlanan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğindeki Milli Mücadele'nin ruhunu ve kararlılığını yansıtan İstiklal Marşı'mızın kabulünün 100. yılında İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu’nda andık” ifadelerini kullandı.

Kiraz’da İstiklal Marşı’mızın 12 Mart 1921'de kabulünün 100. yılında İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma programı, Kiraz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

“İnancı destanlaştıran marşımız”

Beydağ’da Halk Eğitim Merkezi Misak-ı Milli Toplantı Salonu’nda gerçekleşen Atatürk Ortaokulu’nun düzenlediği 12 Mart İstiklal Marşı'mızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü kutlama programına katılım sağlayan Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, “İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yıl dönümü kutlu olsun” dedi.

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Milletimizin bağımsızlığına ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşı'mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milli marş olarak kabul edilişinin 100. yıl dönümünü kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahraman şehitlerimizi ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”

“Aynı güç ve azalmayan sevgimizle”

Konu hakkında bir mesaj yayınlayan Bayındır Belediyesi ise, “Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Milletimizin şanlı mücadelesini taçlandıran, bağımsızlığımızın nişanesi İstiklal Marşı'mızın meclisimizde kabulünün 100. yılında ‘İstiklal Marşı milletimindir' diyen vatan sevdalısı şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle anıyoruz. Bugün yine aynı güç ve azalmayan sevgimizle Bayındırlı yavrularımız vatanına ve milletine sahip çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Torbalı Belediyesi’nden, “İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100. yıl dönümünde milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz” açıklaması gelirken Selçuk Belediyesi ise “İstiklal Marşı'mızın 100. yılı kutlu olsun. Dalgalansın şafaklar gibi ey şanlı hilal sonsuza kadar” dedi.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Primlerde kesinti yok”
“Primlerde kesinti yok”
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe