Advert

Halk Eğitim’de onlarca kursla kendinizi geliştirin

Halk Eğitim’de onlarca  kursla kendinizi geliştirin
Halk Eğitim’de onlarca  kursla kendinizi geliştirin admin
Bu içerik 147 kez okundu.

Ödemiş Halk Eğitim Merkezi’nde İŞKUR kursları devam ediyor. Halihazırda devam eden kurslar; mantar yetiştiriciliği kursu, iğne oyası kursu, el dokuması kursu ve takı tasarım kursu olarak belirtilirken 5 Nisan itibariyle kesin açılacak olan kurslar şöyle: Aşçı yardımcılığı kursu, tereyağı üretimi kursu, kadın giysileri dikimi kursu, peynir üretim elemanı kursu, kitre bebek yapımı kursu, kumaş çanta kursu, aromatik bitkilerin yetiştiriciliği kursu.

5 Nisan’dan sonra ise Ödemiş Ayakkabıcılar Kooperatifi işbirliği ile ayakkabı üretimi ve sayacılık kursu, Demircili Mahallesi’nde dekoratif ev aksesuarları hazırlama kursu, Günlüce Mahallesi tığ örücülüğü kursu, Ödemiş Halk Eğitim Merkezi’nde hasta ve yaşlı öz bakımına destek olacakların eğitimi, Ödemiş Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nde çinicilik kursu, Ertuğrul Mahallesi’nde kadın giysileri dikiciliği, salça yapımı elemanı kursu, çubuk turşusu yapımı kursu, güneş panelleri ve fotovoltaik sistemlerin kurulumu ve onarımları kursu ile çiçek yetiştiriciliği kursu başlayacak.

Günlük 40 lira yevmiye

İŞKUR işbirliği ile devam eden ve yeni açılacak olan bu kurslarda kursiyerlere günlük 40 liralık yevmiye veriliyor. Bu kurslara katılabilmek için aranan şartlar arasında kadın, erkek fark etmeksizin sigortasız olmak ya da varsa da tarım Bağ-Kurundan faydalanmak gerekiyor. Öte yandan son altı ay içerisinde de herhangi bir İŞKUR kursuna katılım sağlamamış olmak, aranan şartlar arasında yer alıyor.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da