Advert

İGC Basın Akademisi çevrimiçi eğitimleri tüm sektörü kucaklıyor

İGC Basın Akademisi çevrimiçi  eğitimleri tüm sektörü kucaklıyor
İGC Basın Akademisi çevrimiçi  eğitimleri tüm sektörü kucaklıyor admin
Bu içerik 97 kez okundu.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin (İGC), gazetecilerin donanımlarını artırmak için Avrupa Birliği (AB) finansal desteği ile kurduğu İGC Basın Akademisi eğitimleri başladı. Öncelikli işsiz, serbest gazeteciler olmak üzere aktif çalışan gazetecilerin ve iletişim fakültesi öğrencilerinin de katılabildiği eğitimler,  sektörde bilgi ve dayanışmayı artırıyor.

‘AB Basın Özgürlüğü için Örgütlü Gazeteciler ve Güçlü Dayanışma Projesi’ kapsamında İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) tarafından uygulanan program, eğitim programlarıyla gazetecilere ücretsiz eğitim imkanı sunuyor. Türkiye Gazeteciler Sendikası tarafından aylık olarak programlanan eğitimler, İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından 12 hafta süren dönemler halinde programlanıyor. İGC Basın Akademisi Mart-Haziran 2021 dönemi çevrimiçi eğitimlerine Türkiye’nin her yerinden katılımcılar başvuruda bulundu.  

Öncelikle işsiz, serbest gazeteciler olmak üzere aktif çalışan gazeteciler ve iletişim fakültesi öğrencilerini de kucaklayan eğitim programında gazetecilerin ücretsiz olarak dijitalleşen sektörde yeni medya araçlarını etkin kullanımı hedefleniyor. Sektöre yeni giren ve sektörde uzun yıllardır aktif çalışan gazetecilerin bir araya geldiği eğitim platformunda meslektaşlar arasında bir dayanışma da sağlanıyor. Dört ana başlıkta yapılan eğitimler akademisyen ve alanında uzman yeni medya iletişimi uzmanları tarafından veriliyor.

4 Haziran’a kadar sürecek

Sosyal Medya ve Dijital Uygulamalar eğitimini İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hakan Tuncel, Dijital Pazarlama dersini Gökhan Çakır, Görsel ve İşitsel Medyada Yeni Teknolojiler ve Kullanımı dersini İzmir Ekonomi Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Alper Gedik veriyor. İngilizce eğitim programı ise iki ayrı seviyede, başlangıç ve orta seviyede planlandı. Pazartesi günleri Luke James Kelly, orta düzeyde İngilizce eğitimi ile konuşma ve yeni kelime öğrenme pratiklerini güçlendirirken cuma akşamları Ahmet Veli Olgundeniz tarafından başlangıç seviyesinde olan gazetecilere eğitim veriliyor.

Hafta içi her gün saat 18.30-20.30’da online platform Zoom üzerinden yapılan eğitimler, 4 Haziran’a kadar devam edecek.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”