Advert

Özbudak Makine’den bölgemize can suyu

Özbudak Makine’den bölgemize can suyu
Özbudak Makine’den bölgemize can suyu admin
Bu içerik 71 kez okundu.

Usta Gazeteci Semih Dursun ile Doğuş Gazetesi Başyazarı Ahmet Cartalı, Kaymakçı Organize Sanayi Bölgesi’nde Ödemiş ve bölgemize can suyu olup yeni yerine taşınan Özbudak Silajlık Makineleri fabrikasını ziyaret etti.

Usta Gazeteci Semih Dursun, “Özbudakları gönülden tebrik ediyorum. İşsizliğin had safhada olduğu bir dönemde yürekleriyle yatırımlar yaparak Ödemiş’imize can suyu verdiklerini öğrendim ve çok sevindim. İşsiz gençlerimize iş yeri, aş yeri açılmış. Ne mutlu!” dedi.

Doğuş Gazetesi Başyazarı Ahmet Cartalı da, “Ödemiş’imiz, Kiraz’ımız kazansın. Hayırlı uğurlu olsun dileklerinde bulunduk” şeklinde konuştu.

Ödemiş Sanayi Sitesi’nde 1999 yılında atölye açarak tarım aletleri ve makineleri işine başlayan Hayrettin Özbudak ile Sabahattin Özbudak, şu anda Kaymakçı’daki Ödemiş Organize Sanayi Bölgesi’nde açtıkları Özbudak Silajlık Makineleri Fabrikası ise 80 kişiye istihdam sağlıyor. Fabrikada üniversite mezunu üç oğulları Melih, Lütfü ve Celil Özbudak işin başında.

Fabrika; Mısır, Tayland, Hindistan ve Pakistan’a ihracat yaparak ülkemize döviz kazandırıyor ve aynı zamanda bölgemizin işsiz gençlerine istihdam sağlıyor. Bizi sıcak ilgiyle karşılayan güler yüzlü personeli Özge Hanım ve fabrika sahipleri ile üç oğullarına ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz. Pırıl pırıl yemekhane, muhteşem aşçılar, genç ve dinamik işçiler ile her şeyin dört dörtlük olduğu fabrikamız, herkese açıktır.

Semih Dursun

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”