Advert

Orman Haftası’nda fidan dikimi

Orman Haftası’nda fidan dikimi
Orman Haftası’nda fidan dikimi admin
Bu içerik 107 kez okundu.

Ödemiş Belediyesi’nin Orman Haftası kapsamında düzenlediği etkinlikte ilçeye bağlı Günlüce Mahallesi yolunda Taypark At Yarışı alanındaki mevkide fidan dikimi gerçekleştirildi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, 60 fidan diktiklerini ifade ederek yaptığı açıklamada, “Süs elması ve ipekböcekçiliğinde kullanılan dut fidanlarını diktik. Bu şekilde hem ipekböcekçiliğini destekliyoruz hem de o kurtçuklarımızın beslenmelerini sağlama adına da bulabildiğimiz her alanda dikmeye çalışıyoruz. Üçkonak ve Gölcük mahallelerimizde dutluk arazilerimiz var. Yine Tarım ve Orman Bakanlığımızın vermiş olduğu Gölcük yolu üzerinde arazimizde de var. Burayı piknik alanı olarak düşünebiliriz. Her zaman yarışa gelinmez. İnsanların aileleriyle gelip piknik yapmaları için hazır bir alan. Merkezin sıcağından kaçarak böyle bir alanda hoşça vakit geçirebilirler” dedi.

“Yeşili korumalı ve çoğaltmalıyız”

Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı ise, “Ödemiş Belediyesi’yle beraber burada fidan dikme etkinliğine katıldık. Buradaki amaç kamuoyunda yeşilin, ormanın bilincini yaymak ve önemini tekrar hatırlatmak olmalı. Son dönemde kentleşmedeki yanlış gelişmelerle, yanlış politikalarla yeşilimizi ve ormanımızı kaybetmiş bulunmaktayız. Nüfusumuz artıyor. Yeşilliğe, ormana hasret hale geldik. Bireysel ve kurumsal anlamda ülke olarak yeşili korumamız ve çoğaltmamız gerektiğine inanıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”