Advert

Yeni hastane yapımı sürecine hız verilecek

Yeni hastane yapımı sürecine hız verilecek
Yeni hastane yapımı sürecine hız verilecek admin
Bu içerik 102 kez okundu.

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Kiraz ilçesine 75 yataklı modern hastane kazandırılması sürecinin hızlandırılacağını bildirdi. Kaya, geçtiğimiz günlerde çıkan yangında bir odası yanan Kiraz Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. Hasta ve personelde yangın kaynaklı bir sağlık sorunu oluşmamasının sevindirici olduğunu ifade eden Kaya, "Hasar gören odada gerekli temizlik ve tadilat işlemleri başlatıldı. Kiraz Devlet Hastanesi’nde tüm sağlık hizmetleri verilmeye devam etmektedir. Kiraz halkına, fedakarca çalışan sağlık personelimize geçmiş olsun dileklerimi sunmak istiyorum" dedi.

Kiraz'daki incelemeleri sırasında son AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ı telefonla arayarak durumu anlatarak detaylı bilgi verdiğini belirten Kaya, Yıldırım'ın Kiraz halkına geçmiş olsun dileklerini sunduğunu ve Sağlık Bakanı ile görüşerek yeni hastane yapımıyla ilgili sürecin hızlandırılacağını kaydetti.

“Kiraz’a bu hastaneyi yapacağız”

Hastanesinin büyüyen Kiraz ilçesine yetmediğini ve 75 yataklı, modern bir devlet hastanesi yapmak için bütün süreci tamamladıklarını belirten Kaya, şunları kaydetti: "Biz, Türkiye'nin her yerinde modern ve yeni hastaneler inşa ediyoruz. Allah korusun, bugün burada çok kötü bir tabloyla karşılaşabilirdik. Yüreğimiz yanabilir, içimiz dağlanabilirdi. Yangına erken müdahale bunu engelledi. Görüyoruz ki bilirkişi raporları da bu şekilde, burada elektrik tesisatı kaynaklı bir yangın çıkıyor. Yeni hastanemiz yapılmış olsaydı bu durumu yaşamazdık. Tabi bundan sonra çok farklı bir süreç işleyecek. Sayın Başbakanımız da burada söz verdi, Sağlık Bakanlığımız ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız oturacaklar ve süratle bu yeni hastaneyi Kiraz'a kazandıracaklar. İzmir Büyükşehir Belediyesi yine dava açacak, yine engellemeye çalışacaktır ama ne yaparlarsa yapsınlar biz, Kiraz'a bu hastaneyi yapacağız."

“İlçemize kazandırmamız gerekiyor”

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar da yangından etkilenen hastalara geçmiş olsun dileklerini iletti. Hastanede oluşan hasarın kısa sürede onarılması için çalışmalara başlattıklarını belirten Özçınar, "Hastanemiz, ilçemiz için yeterli değil. Yeni ve modern hastanemizi ilçemize kazandırmamız gerekiyor. Bunu Büyükşehir Belediyesi engelliyor. Biz, Sayın Başbakanımızın desteklerini alarak Sağlık Bakanlığımız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan konum takipçisi olacağız. Kısa süre de hemşerilerimiz hastanemize kavuşacaklar" dedi.

AK Partili Kaya'nın Kiraz ziyaretine Kiraz Kaymakamı Batuhan Sarıoğlu, AK Parti Kiraz, Ödemiş, Beydağ ve Tire ilçe başkanları da eşlik etti.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Primlerde kesinti yok”
“Primlerde kesinti yok”
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe