Advert

Başkan Yılmazlar iki yılı değerlendirdi

Başkan Yılmazlar iki yılı değerlendirdi
Başkan Yılmazlar iki yılı değerlendirdi admin
Bu içerik 89 kez okundu.

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, 31 Mart 2019-31 Mart 2021 arası sürdürdüğü iki yıllık belediye başkanlığı dönemini basına anlattı.  Dün saat 14.00’te başlayan toplantıya havzanın farklı ilçelerinden basın çalışanları ile Beydağ Belediyesi meclis üyeleri katıldı.

 

Başkan Yılmazlar, ilçedeki doğalgaz süreci hakkında bilgi vererek diğer konulardaki gelişmeleri de şöyle aktardı: “1 Mayıs’ta Beydağ’a doğalgaz için ilk kazmayı vuracağız. Sayın İzmir Valimiz Yavuz Selim Köşger’den 3500 metrelik bir alana yarı olimpik yüzme havuzu sözü aldık. Beydağ Belediyesi olarak sosyal tesisler ve kapalı pazar yeri için çok çalıştık. İki katlı binayı dört katlı bir alana dönüştürdük. İçinde meclis salonu, nikah salonu, kafeterya, gençlerin vakit geçirebileceği alanlar, otopark olacak.”

 

Büyükşehir’e 100 ton kestane

 

İlçede üretimi yoğun bir şekilde gerçekleştirilen kestane için yapılanları da anlatan Başkan Yılmazlar, “Ege Bölgesi’nin en fazla kestane bulunan yeri Beydağ’dır. Bu konuyla alakalı festival yapmak istedik. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız duyunca çok heyecanlandı. 3500 kişiyi en çok kestane üretiminin olduğu Çomaklar Mahallesi’nde ağırladık. Büyükşehir’e Beydağ Belediyesi olarak 100 ton kestane vereceğiz” dedi.

 

“Vatandaşımızın sağlığını

düşünmek zorundayız”

 

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar’ın konuşmasında öne çıkan diğer noktalar şöyle: “Geçen yıl 18 Mart’tan bu yana Beydağ Belediyesi ekiplerimiz çok sayıda işletmeyi dezenfekte ediyor.  Koronavirüs geçene kadar da ilaçlamalara devam edeceğiz. Maddi kaybımız büyük ancak biz, vatandaşımızın sağlığını düşünmek zorundayız.

 

Öte yandan bu iki yıllık süreçte ilçemize yeni parklar kazandırmanın yanı sıra mevcuttaki parklarımızı da düzenledik. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımızın kooperatife aşkı büyük. Benden önce bir tane olan kooperatifi dörde çıkardık. Her köye bir fırın projemiz kapsamında 10 mahallemize daha fırın yapacağız. Amacımız, genç kızlarımızın eski adetlerle yeniden bir araya gelmesidir. Yine her mahallemizin meydanına tüm vatandaşların görebileceği şekilde Atatürk büstü yapmayı planlıyoruz. İki yılda ilçemize 50 bin metrekare taş döşedik.”

 

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'den Kiraz’a ziyaret
CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'den Kiraz’a ziyaret
Kiraz Milli Eğitim’den ziyaretler
Kiraz Milli Eğitim’den ziyaretler