Advert

Kırsal mahallelere kilit parke taşı döşeniyor

Kırsal mahallelere kilit parke taşı döşeniyor
Kırsal mahallelere kilit parke taşı döşeniyor admin
Bu içerik 195 kez okundu.

Beydağ ilçesine bağlı Karaoba Mahallesi’nin sokakları, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Beydağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince kilit parke taşı ile döşeniyor. Beydağ Belediyesi, şehir merkezindeki imkan ve hizmetlerin tamamını kırsal mahallelere de götürüyor. Hizmetin eşit dağıtılmasını amaçlayan belediye, şehir merkezinde olduğu gibi kırsal mahallelerde de hummalı bir çalışma yürütüyor.

Beydağ Belediyesi, ilçenin her noktasında yaşayan vatandaşların daha iyi hizmet alması ve yaşanabilir bir kentte yaşaması için gece gündüz demeden çalışıyor. Mahalle olan köylerde kilit taşı çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. “Kilit parke taşı döşenmedik mahalle bırakmayacağız” vurgusuyla yola çıkan Beydağ Belediyesi, Karaoba Mahallesi’nde parke taşı döşeme çalışmaları yaptı. Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Karaoba Mahallesi’nde parke döşeme işlemini gerçekleştiren işçileri ziyaret etti ve yapılan iş ile ilgili incelemelerde bulundu. Köylülerle oturup sohbet eden Başkan Yılmazlar, sorunları yerinde inceledi.

“Daima halkımızın yanındayız”

Her yıl parke taşı döşeme işleminin program dâhilinde devam edeceğini ve bütün mahallelerde parke taşının tamamlanacağını ifade eden Başkan Yılmazlar, “Göreve geldiğimiz günden bu yana hava koşulları elverdiğince ilçemizde gerek merkez mahallelerde gerekse kırsal mahallelerde önemli yatırımlara imza attık. Özellikle köyken mahalle statüsüne geçen yerleşim yerlerimizde eksiklerin tamamlanması için büyük çaba sarf ediyoruz. İlçe halkımızla el ele vererek daha güzel, daha yaşanabilir bir ilçe hedefimize ulaşacağımızdan hiç kuşkumuz yok çünkü biz, daima halkımızın yanında olup eksiklerini göz ardı etmiyoruz ve yapılan çalışmalardan halkımız da oldukça memnun” diye konuştu.

Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile 25 mahallede 50 bin metrekare kilitli parke taşı döşemesi yapıldığını ifade etti ve de bu sayıyı hızla arttırarak devam edeceklerini belirtti.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”