Advert

“Esnafımız için acil önlem alınmalı”

“Esnafımız için acil önlem alınmalı”
“Esnafımız için acil önlem alınmalı” admin
Bu içerik 70 kez okundu.

Ödemiş Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mustafa Köksoy, pandemi süreci içinde esnaf için yeni bir destek sağlanmasının önemli olduğunu ifade etti. Başkan Köksoy açıklamasında şunları kaydetti: “Bir yılı aşkın süredir büyük sıkıntı yaşayan esnafımız, tam rahat nefes alacak derken vaka sayılarının artması sebebiyle yeni bir kapanma ile karşı karşıya. Kira, elektrik, su, sosyal güvenlik primleri, vergiler ve kredi borçları biriken esnafımızın artık dayanacak gücü kalmadı.

Teşkilatımıza bağlı 415 meslek dalında pandemiden olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlarımıza destek verilmeli. Esnafımız; gelir vergisi, stopaj vb. gibi tüm vergilerden muaf olmalı. Elektrik, su, doğalgaz gibi enerji girdileri, devlet tarafından karşılanmalı.

SGK primleri, devlet tarafından karşılanmalı. Esnafın borçları, süresiz ve faizsiz olarak ertelenmeli. Ödenemeyen vergi borçları, geçmiş kredi borçları ve bankalara olan tüm borçlar faizsiz olarak ertelenmeli. Salgın sona erip piyasa normalleşene kadar destekler sürdürülmeli. Yoksa esnafımız perişan olur. Acilen bir destek paketi olmalıdır görüşündeyiz.”

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da