Advert

Pazar yeri için onay alındı

Pazar yeri için onay alındı
Pazar yeri için onay alındı admin
Bu içerik 107 kez okundu.

Ödemiş’e bağlı rakımı yüksek mahallelerden Hamamköy, Güney, Demirdere, Küre, Çayır ve Küçükören’in muhtarları, bir araya gelerek Demirdere Mahallesi’ndeki pazar yerinin açılması için İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tugay ile görüştüler. Ödemişli muhtarlar, erik sezonu öncesinde  modern pazar yerinin etrafının düzenlenerek açılacağının müjdesini aldılar.

Hamamköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Gelen, Tugay ile bölgenin en önemli üretim merkezlerinden mahallelernin muhtarları olarak görüştüklerini ifade ederek, “Demirdere Mahallesi’nde bulunan  mevcut pazar yerinin erik sezonunun başlamasıyla birlikte açılacağının müjdesini ve etrafının düzenlenmesi konusunda destek verileceğinin sözünü aldık” dedi.

Dört mevsim üretim

Söz konusu mahallelerde yılın dört mevsimi üretimin yapıldığına dikkat çeken Muhtar Gelen, “Burada kış aylarında kestane, ceviz ve çeşitli ürünler, yaz aylarında ise erik ve kiraz üretimi ciddi anlamda yapılmaktadır. Buradaki çalışkan üreticilerimizle Türkiye geneline üretimlerimiz gönderilmektedir” şeklinde konuştu.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Uyuşturucuya geçit yok
Uyuşturucuya geçit yok