Advert

Dolandırıp 'FETÖ'cü deriz' diye tehdit etmişler

Dolandırıp 'FETÖ'cü deriz' diye tehdit etmişler
Dolandırıp 'FETÖ'cü deriz' diye tehdit etmişler admin
Bu içerik 119 kez okundu.

Ödemiş’te Atatürk Mahallesi'nde yaşayan memur emeklisi Ali Özfidan, 2019 yılının kasım ayında Seferihisar ilçesine bağlı Doğanbey Mahallesi'nde ev almaya karar verdi. Özfidan, beğendiği evi almak için Seferihisar’da emlakçı Özkan D. ile iletişime geçerek 450 bin TL karşılığında anlaştı. İddiaya göre Özfidan, kendisinden "Tapudaki işlemlerin gideri var, senden kaparo almamız gerekiyor", "Evi başkası istedi ve daha çok para veriyor, sen biraz daha para vermezsen ona vereceğiz" gibi çeşitli bahanelerle para isteyen Özkan D.'ye farklı seferlerde 77 bin TL verdi.

Evin tapusunu almak isteyen Özfidan, "Tapuda işlemler çok yoğun, sıra alamadık", "Nasılsa ev senin, paran garanti altında. Zaten verdiğin parayı evin fiyatından düşeceğiz", "İşlerimiz çok yoğun, tapuya gidemedik" gibi cevaplar alınca durumdan kuşkulandı. Ali Özfidan, kendisini altı ay boyunca oyalayan emlakçı Özkan D. ile yanında çalışanların aynı evi “Size satacağız” diyerek dört başka kişiden daha para aldıklarını öğrenince savcılığa suç duyurusunda bulundu.

“Emeklilik ikramiyemle aldığım altınları bozdurdum”

Ali Özfidan, insanlara çok güvenmenin karşılığını dolandırılarak aldığını belirtip, "Emeklilik ikramiyemle aldığım altınları bozdurdum. Seferihisar-Doğanbey taraflarından bir ev beğendim ve emlakçı Özkan D. ile iletişime geçtim. Farklı seferlerde toplam 77 bin liramı kaparo ve diğer giderler için bu kişilere verdim ancak dolandırıldım. Evi alamadığım gibi bütün birikim ve emekli ikramiyem de gitti. Ancak sonradan öğrendim ki başka birçok kişiden ‘Evi size satacağız’ diyerek para almışlar. Sonra ben işe uyandım ve dolandırıldığımı anladım" dedi.

“Tapuyu almadan para vermesinler”

Özfidan; almak istediği evin çok içine sindiğini, dolandırıldığını anlayınca çok üzüldüğünü belirtip, "En sonunda Özkan D.'ye telefon açıp paramı istedim, vermediler. Ne paramı ne de tapumu aldım. 'Ev sahibi evi satmaktan vazgeçti' dediler. Çok üzüldüm. Böyle sahtekarları, dolandırıcıları durdursunlar. Vatandaşlarımız da tapuyu almadan asla para vermesinler. Bana, 'Bizi bir yere şikayet edersen seni FETÖ'cü diye şikayet ederiz ve her yere duyururuz' dediler. Ben de, 'Benim yaram yok ki gocunayım, duyuracaksan duyur' dedim. Yaşananlardan ötürü çok üzgünüm" diye konuştu.

“Engellemek istedi”

Özfidan'ın avukatı Öykü Su Güler, müvekkilinin yazlık ev almaya karar verdiğini belirterek, "Yıllarca çalışmasının sonucu olarak aldığı emeklilik ikramiyesinin üzerine kredi çekerek bir ev sahibi olmak istiyor. Emlakçı, satma yetkisinin olmadığı bir evi satmaya çalışarak 77 bin TL'ye yakın kaparo alıyor. En sonunda da telefonlara cevap vermiyor. Biz, gerekli şikayetlerimizi yaptık. Şüpheli kişi, yaptıklarının suç olduğunun farkında olması sebebiyle müvekkilimin yasal yollara başvurmasını engellemek adına, 'Seni FETÖ'cü olarak şikayet ederim, yıllarca içeriden çıkamazsın' şeklinde tehdit etmiştir. Biz, hakkımızı aramayı sürdüreceğiz” dedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Primlerde kesinti yok”
“Primlerde kesinti yok”
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe