Advert

Tarım üreticileri esneklik istiyor

Tarım üreticileri  esneklik istiyor
Tarım üreticileri  esneklik istiyor admin
Bu içerik 128 kez okundu.

Ödemiş’te bulunan tarım üreticileri, geçtiğimiz yıl sezon başında ilan edilen pandemi yasakları nedeniyle mağdur olduklarını belirterek bu yıl aynı sıkıntının yaşanmaması için önlem alınmasını istedi.

Kaymakçı Mahallesi'nde bakla ve bezelye üretimi yapan Orhan Öztürk, 2020 yılında sokağa çıkma yasakları nedeniyle pazarların açılamadığını ve ürünlerini satamadıklarını söyledi. Üreticinin mağduriyetini gidermek için Büyükşehir’in devreye girdiğini fakat bunun da bir çözüm olmadığını söyleyen Öztürk, "Biz, üretici olarak üstümüze düşeni yerine getiriyoruz fakat üretip pazara getirdiğimiz ürünlere alıcı bulamadığımız için ürün elimizde kaldı. Bu durum bizi mağdur etti" dedi.

Bakla ve bezelye alım satımı işiyle uğraşan Hali İbrahim Öztürk de, "Ürünün üretici ile buluşabilmesi için aradaki tedarikçileri de rahat çalışabilmesi ve pazarların açık kalması gerekir. Hal ve pazarlar kapalı olursa üretici ile tüketici buluşamaz. Cuma, cumartesi ve pazar günleri alım yapamadığımız için üretici de ürününü tarladan toplayamıyor. Yetkililerden soruna çözüm bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”