Advert

Sekiz yıl hapsi istendi

Sekiz yıl hapsi istendi
Sekiz yıl hapsi istendi admin
Bu içerik 188 kez okundu.

Hastanede hayatını kaybeden iki çocuk annesi Filiz Tekin'i (38) darp ederek ölümüne yol açtığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan eşi İbrahim Tekin'in davasında savcı, mütalaasını açıkladı. Savcı, Filiz Tekin’in ölümünden 4 ila 6 gün önce darp edildiğini, sanığın kadına düzenli olarak şiddet uyguladığını belirttiği mütalaasında İbrahim Tekin’in 'eziyet çektirme' ve 'kasten yaralama' suçlarından sekiz yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Tekin'in hayatını kaybetmesinin ardından açılan davanın Cuma günü görülen onuncu celsesinde savcı, mütalaasını açıkladı. Mütalaada Filiz Tekin’in ölümünden 4 ila 6 gün önce darp edildiği, sanığın da düzenli olarak şiddet uyguladığının altı çizildi. Şahitlerin ifadelerinin de Filiz Tekin'in düzenli olarak şiddet gördüğünü doğruladığı mütalaada yer aldı. İbrahim Tekin’in eşini akrabalarıyla görüştürmediği, fiziksel şiddetin yanı sıra psikolojik olarak da şiddet uyguladığı da mütalaada belirtildi. Savcı, sanık Tekin'in 'eziyet çektirme' ve 'kasten yaralama’ suçlarından sekiz yıla kadar hapsini istedi.

Mütalaayı kabul etmedi

Sanık Tekin, mütalaayı kabul etmezken savunma için süre talep etti. Filiz Tekin’in avukatları ise sanığın 'eşe karşı ihmal suretiyle kasten adam öldürme' suçundan cezalandırılmasını talep ederek yazılı beyanlarını mahkemeye sunacaklarını belirtti. Mahkeme heyeti, tarafların süre talebini kabul ederek duruşmayı erteledi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da