Advert

Don tehlikesi geçti salatalık ekimleri hızlandı

Don tehlikesi geçti salatalık ekimleri hızlandı
Don tehlikesi geçti salatalık ekimleri hızlandı admin
Bu içerik 86 kez okundu.

Ödemiş’te yaşanan don olayları üreticileri olumsuz etkilerken tehlikenin geçmesi ve sıcaklıkların artmasının ardından salatalık ekimleri hızlandı. Kornişon olarak bilinen turşuluk salatalık üretiminin gözde merkezlerinden Kaymakçı Mahallesi'nde salatalık üretimi yapan üreticiler, don tehlikesinin ortadan kalkmasıyla birlikte salatalık ekimlerini hızlandırdı.

“Umutlarını salatalığa bağladılar”

Salatalık üretimi yapan Aynur Şahan, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte ekimlere hız verdiklerini ifade etti. Şahan, ekim çalışmalarının önümüzdeki günlerde hızlanacağını kaydederek don olayının bakla, patates ve bezelyeyi etkilediğini belirtti.

Şahan, "Ekim çalışmaları, önümüzdeki günlerde hızlanır. Soğuk hava tehlikesinin geçmesi ve hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte bir haftalık gecikmenin ardından ekimlere hız verildi. Patates, bakla ve bezelye dondan önemli ölçüde etkilendi. Çok sayıda üretici, bakla ve bezelye tarlalarını bozup salatalığa yöneldi. Bölgemizdeki çok sayıda üretici, umudunu salatalığa bağlamış durumda. İnşallah salatalıktan umduğumuz geliri elde ederiz" dedi.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret