Advert

Demokrasi söyleşileri Ovakent’te sona erdi

Demokrasi söyleşileri  Ovakent’te sona erdi
Demokrasi söyleşileri  Ovakent’te sona erdi admin
Bu içerik 593 kez okundu.

Pazar günü yapılacak yeni anayasa referandumu öncesinde bir araya gelip Ödemiş’in belde ve köylerini turlayan bir grup emekli öğretmenin köy ve belde kahvelerinde yaptıkları toplantılar Ovakent kahvelerinde yapılan söyleşilerle son buldu. Yaklaşık 20 gün boyunca akşamları bir araya gelip belde ve köy kahvelerini dolaşan emekli öğretmenler vatandaşlara referandum maddeleri ile ilgili vatandaşlarla bilgilendirme söyleşileri yaptılar.

Herhangi bir parti ya da kuruma bağlı olmadan bir araya geldiklerini belirten emekli öğretmen Ömer Akşahan şunları söyledi: “Yaklaşık 20 gün boyunca sürdürdüğümüz kahve toplantılarında vatandaşların ilgisi olumlu idi. Birçoğu oyunun rengini belli etmişti ama biz yine de dilimizin döndüğünce maddelerle ilgili söyleşilerde bulunduk. Şimdi mahalle olan eski beldeleri ve bunlara bağlı köylere yönelik yaptığımız ziyaretler sırasında yeni dostluklar oluşturduk. Vatandaşlarımızın maddelerle neyin getirilmek istendiği konusunda karşılıklı görüş alışverişlerimiz oldu. Biz, dünyada en geçerli sistem olan parlamenter demokrasimizin devam etmesi gerektiğini, varsa aksak yönlerinin meclisteki partilerin bir araya gelip düzeltme yolunu seçmeleri gerektiğini belirttik. Yaptığımız söyleşiler sırasında vatandaşlarımızın çoğunun tek adam olarak adlandırılan başkanlık sistemine karşı olduklarını tespit ettik. Başkanlık sistemi ile yönetilen ülkelerin durumunu kıyasladık”

Referandum günün kavgalı gürültülü geçmemesini temenni ettiklerini belirten Akşahan, “17 Nisan sabahı uyandığımızda yine aynı ülkede yaşayacağımızın bilincinde olmalıyız. Mutlaka oy kullanmaya gitmeli ve vatandaşlık görevimizi yerine getirmeliyiz. Anketlerde yayınlanan sonuçlara değil aklımıza güvenmeliyiz. Türkiye yönünü Ortadoğu’ya değil, çağdaş ve gelişmiş ülkelere dönmelidir” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ormandan zehir çıktı
Ormandan zehir çıktı
Fakültenin projesine milyonluk destek
Fakültenin projesine milyonluk destek