Advert

Özel şeflerden Ramazan pidesi

Özel şeflerden Ramazan pidesi
Özel şeflerden Ramazan pidesi admin
Bu içerik 111 kez okundu.

Ödemiş’ten Ovakent Özel Eğitim Meslek Okulu’nun yanı sıra Bursa Mehmet Torun Özel Eğitim Meslek Okulu, Isparta Özel Eğitim Meslek Okulu, Kayseri İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu, Osmaniye Özel Eğitim Meslek Okulu, İzmit Nuh Çimento Özel Eğitim Meslek Okulu ile Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı ‘Özel Çocuklar Turşu Yapıyor’ isimli eTwinning projesiyle Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında eğitim gören özel şefler, mevsim sebze ve meyvelerini farklı mevsimlerde tüketebilmek, farklı kültürlerdeki türevlerini öğrenip uygulayabilmek, sağlıklı beslenme gibi konularda bilgi düzeylerinin arttırılmasını sağlamak adına birbirinden lezzetli turşular hazırladılar. Eğlenceli ve farklı ortak etkinlikler sayesinde sürekli çevrimiçi buluşan çocuklar, harika çalışmalara imza attılar.

Çevrimiçi olarak buluştular

Şubat ayında başlayıp bu ay sonunda bitecek projede şimdiye kadar yapılan çalışmalarla büyük takdir toplayan özel şefler, projenin son ortak etkinliğinde buluştu. Zoom üzerinden gerçekleşen etkinlikte ekranları başında hem arkadaşları ile bir araya gelmenin mutluluğunu hem de bireysel olarak başarmanın müthiş hazzını yaşayan öğrenciler, Ramazan ayının bereketini ellerinin lezzeti ile beraber hamura katıp yoğurarak çıtır çıtır orijinal Ramazan pidesi yaptılar.

Projeler devam edecek

Etkinliğe Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanı Cemal Özdemir de katılarak öğrencilerin çalışmalarını izledi. Özel şeflerin birbirinden güzel Ramazan pidesi yapma çalışmalarını büyük bir keyif ve mutlulukla izlediğini dile getiren Cemal Özdemir, özel eğitimde başarının sınırı olmadığını kaydedip bu eTwinning projesi ile bu konuda büyük bir farkındalığa imza atıldığını vurgulayarak emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

eTwinning platformunun müthiş bir şekilde eğitimde etkileşime destek verdiğini dile getiren Özel Eğitim Meslek Okulu Yiyecek İçecek Hizmetleri öğretmenleri, bundan sonra da sürekli farklı projeler ile hep bir arada çalışmalarına devam edeceklerinin müjdesini vererek öğrencilerini bir kez daha mutlu ettiler.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret