Advert

Bezelye üreticileri fiyatlardan memnun

Bezelye üreticileri fiyatlardan memnun
Bezelye üreticileri fiyatlardan memnun admin
Bu içerik 61 kez okundu.

Kaymakçı’daki üreticiler, bugünlerde bezelye hasatlarını sürdürüyor. Raşit Şen Pazar Yeri’nde de bezelye satış hareketliliği yoğun bir şekilde devam ediyor.

Kaymakçılı bezelye üreticilerinden Mehmet Gürgen, yılın dört mevsimi üretim yaptıklarını belirterek, “Kaymakçılı üreticiler olarak üretmeye ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Bu anlamda bugünlerde mahallemizin meşhur ve aynı zamanda bir o kadar daha lezzetli olan bezelyesinin üretimi için hasatlarımız başlamıştır. Kaymakçı ve yakınlarında bulunan mahallelerde hasatlar, hızlı bir şekilde devam  ediyor” dedi.

Üretici Gürgen, Kaymakçı bezelyesinin organik ve verimli topraklarda yetiştiğini dile getirerek, “Mahallemizin önemli ürünlerinden olan bezelye, gerek fiyatı ve gerekse bu sezonki rekolte yüksekliği ile yüzlerimizi bir kez daha güldürmüştür. Bezelyelerimiz, yurdun dört bir yanına buradaki Raşit Şen Pazar Yeri’nden gönderilmektedir. Yaptığımız üretimden son derece memnunuz” diye konuştu.

Dört mevsim üretim

Kaymakçı’nın eski belediye başkanı Halil Güler ise Kaymakçı bezelyesinin mahallenin meşhur ürünlerinden olduğunu dile getirdi. Güler, “Kaymakçı, yılın dört mevsimi üretim yapan mahalle olarak anılır. Bir ürünün hasadı tamamlanırken hemen diğer ürünün hasadı başlar. Bugünlerde Kaymakçılı  hemşerilerimiz, bezelye hasatlarını yoğun bir şekilde sürdürmektedirler. Buradaki bezelyeler, Türkiye’nin büyük illeri başta olmak üzere hemen hemen her bölgeye gönderilmektedir. Bu yılki fiyatlar da üreticilerimizin yüzlerini güldürmüştür. Bezelye sezonunun tüm üreticilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret