Advert

“Üreticimizin geleceğini aydınlatacak bir adım”

“Üreticimizin geleceğini aydınlatacak bir adım”
“Üreticimizin geleceğini aydınlatacak bir adım” admin
Bu içerik 206 kez okundu.

İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin 25 Mayıs tarihinde yapılacak olan seçimli genel kurul kongresi için geri sayım sürerken birliğin mevcut başkanı Ahmet Kocaağa’nın bir kez daha adaylığını açıklamasının ardından emekli öğretmen Tuncer Öztürk de yaptığı basın toplantısıyla başkan adaylığını ilan etti.

Başkan adayı Öztürk, “Biz, bu kahraman üreticilerimizin 1995 yılında kurduğu İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ne sahip çıkmaya, gücüne güç katmaya geliyoruz. Kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen Mehmet Çelikkaleli, Aycan Dirim, Raif Albaşoğlu, Gündüz Okan ve Adnan Erkin’i rahmetle anıyorum.

İzmir, hayvancılıkta en gelişmiş ildir. İzmir üreticisi, sorunlarını tek başına çözmekten yorulmuştur. Üretici haricinde bu sektörden herkes para kazanmaktadır. İzmirli çiftçilerimize yalnız değilsiniz demek için aday olduk. Bu seçim, üreticimizin geleceğini aydınlatacak önemli bir adımdır. Sağda solda sızlanmak yerine çözümün parçası olmak, düşüncelerimizi açık yüreklilikle paylaşmak için herkesi seçime katılmaya davet ediyorum.

İzmirli üreticimizi çok daha ilerilere taşımak istiyorsak ortak akılla şekillendirdiğimiz yönetim kurulunu yine ortak bir çabayla seçerek görev başına getirmemiz gerekiyor. Size güvenimiz ve inancımız tam. İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği yönetimine aday olarak İzmir hayvancılığını geliştirecek, İzmir üreticisini güçlendirecek tüm çalışmaları yapmak için çalışacağız. Bu göreve hazırız” dedi.

Öztürk’ün aday yönetiminde Can Demirbaş, Mustafa Gerçek, Cesur Erdoğan, Hüseyin Erkoç, Hüseyin Konya ve Nermin Kızılöz yer alıyor.

Osman TOKA

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da