Advert

Kirazlı üreticilerin desteğini istedi

Kirazlı üreticilerin desteğini istedi
Kirazlı üreticilerin desteğini istedi admin
Bu içerik 81 kez okundu.

İzmir İli Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkan Adayı Tuncer Öztürk ve ekibi, Kiraz’da bulunan kooperatifleri ve süt üreticilerini ziyaret ederek 25 Mayıs Salı günü yapılacak olan kongreye davet etti.

Süt üreticisi Tuncer Öztürk, listesinde bulunan Torbalı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı, süt üreticisi, veteriner hekim Nermin Kızılöz, Bademli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi, süt üreticisi, veteriner hekim Cesur Erdoğan, Gereli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı, süt üreticisi Mustafa Gerçek, inşaat teknikeri, süt üreticisi Hüseyin Erkoç ve Foça’dan çiftçi, süt üreticisi Can Demirbaş ile birlikte ziyaretlerde bulundu.

Kooperatif başkanlarına ziyaret

Kiraz’da S.S. İğdeli ve Çevre Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Süleyman Top, Haliller Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hasan Özdemir, Kiraz Karaburç Süt Kooperatifi Başkanı Hüseyin Atçı, Kiraz Süt Birliği Başkanı Mahmut Karhan, İğdeli’nin eski muhtarı Barış Top, Kiraz Karaman Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Mustafa Özgür Çelik, Saçlı Kooperatif Başkanı Erol Aksu, Kiraz'da Özvet Süt Firması’nın sahibi Adnan Özdoğan,  Çayağzı’nın eski muhtarı Hasan Hüseyin Kaymak, Kirazlı süt üreticisi Balcı Hayvancılık’ın sahibi Veysel Balcı ve süt üreticilerini ziyaret ederek istişarelerde bulundular.

Projelerini anlattı

İzmir İli Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkan Adayı Tuncer Öztürk, “Kooperatiflerle birlikte çalışacağız. Tüm üretici temsilcileri, sektörümüzün bağı ve bağlantısı olan resmi kuruluşlarla koordineli çalışacağız. Hep birlik olacağız. Süt toplama işi, olduğu gibi devam edecek. İhtiyaç olan bölgelerde birlik, her zaman devreye girmeye hazır olacak. Bir finans ofisi kuracağız. Üreticimizin banka ile olan ilişkisinde hep yanında olacağız. Girdi-çıktı hizmetimizden tüm üreticilerimizi yararlandıracağız. Faiz baskısını azaltmak için bankalarla protokolleri yenileyeceğiz.

Firmaları çözüm ortağımız olarak görüyoruz. Aylık toplantılarla sütün geleceğini önceden göreceğiz. Şu an bile sektörde önde gelen firmalar ile görüşmelerimiz devam etmektedir. 10 yıl önce kurulan fakat çalıştırılmayan Türkiye’nin ilk laboratuvarını yeniden çalıştıracağız. Kan, idrar ve süt tahlili yapabilen laboratuvarları birçok ilçede kuracak, toprak tahlilinde çiftçimize destek olacağız. 10 yıl önce projesi hazırlanan ve bugüne kadar gündeme alınmayan süt tozu fabrikası, bizimle birlikte üretime geçecek. Tüm süt  kooperatifi ve üreticilerimize kriz anlarında hizmet verecektir. Kurulu çiftlikler amcana uygun kullanılacaktır. Doğan buzağıları birlik olarak erken dönemde alıp erkekleri besicilere satacağız. Dişileri de damızlık olarak hastalıktan ari çiftliklerimizde yetiştirip üreticilerimize vereceğiz” diyerek yapacak olduklarını aktardı.

Kooperatif başkanları ve süt üreticileri de yaşanan sıkıntıları dile getirerek  ortak noktada buluşup bu sıkıntı ve sorunların çözüme kavuşturulması için fikirlerini belirttiler.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'den Kiraz’a ziyaret
CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'den Kiraz’a ziyaret
Kiraz Milli Eğitim’den ziyaretler
Kiraz Milli Eğitim’den ziyaretler