Advert

Ödemişli gençlerden 102. yılda 102 fidan

Ödemişli gençlerden 102. yılda 102 fidan
Ödemişli gençlerden 102. yılda 102 fidan admin
Bu içerik 78 kez okundu.

Ödemiş’te Atatürkçü Düşünce Derneği gençleri, CHP Ödemiş İlçe Gençlik Örgütü, İYİ Parti Ödemiş Gençlik Kolları, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağlı gençler bir araya gelerek Zafer Mahallesi’nde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği kapsamında 102. yılda 102 fidan dikerek anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdiler.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş de gençlerin fidan dikme sevincine ortak oldu. Fidan dikim etkinliğine Başkan Eriş’in yanı sıra CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, ADD Ödemiş İlçe Başkanı Gürcay Işık, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ödemiş Şubesi Başkanı Ümran Ateş, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş ve gençler katıldılar.   

“Doğum gününü gençlere armağan etti”

ADD Ödemiş Gençlik Kolları Başkanı Filiz Çeşmeli, fidan dikiminde yaptığı konuşmasında, “Bu kıymetli ve anlamlı günde, burada sizlerle 19 Mayıs’ın 102. yılında Büyük Atatürk’ün izinde yürümenin büyük bir gururu içindeyiz. Öncelikle Atatürk gençliğinin hazırladığı bu projeye destek olan Atatürkçü Düşünce Derneği, CHP, İYİ Parti, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Eğitim-İş, Eğitim-Sen, ÖSEM, Yardım Sevenler Derneği üyelerimize, arazimizi yeşertmemiz için bize tahsis eden Ödemiş Belediyemize, fidanlarımızı bize temin ettiği için Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Selçuk Bilgi’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz.

102. Yılda 102 Fidan projemizde Atatürkçü Gençlik olarak gelecek nesillere bir emanet de biz bırakıyoruz. Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs’ı ‘Benim doğum günüm’ olarak tanımladığını biliyoruz. Baş Komutanımızı doğum gününü biz gençlere armağan etmesinden dolayı bir kez daha rahmetle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. Büyük Atatürk! Türk gençliğinin yüreğine serptiğin  vatan sevdası, her geçen gün köklerini daha da sağlamlaştırıyor.

“Her adım sağlam, her atılım bilinçlidir”

Ey Büyük Ata! Varlığımızın en kutsal temeli olan Türk istiklalinin ve Cumhuriyet’in sonsuz bekçisiyiz. Bu karar, değişmez irademizin ilk ve son anlatımıdır. İstikbalde hiçbir kuvvet, bizi yolumuzdan döndüremeyecektir. Biz bütün hızımızı senden, ulusal tarihimizden ve ruhumuzdaki sönmez inanç ateşimizden alıyoruz. Senin kurduğun güçlü temeller üzerinde attığımız her adım sağlam, yaptığımız her atılım bilinçlidir. En kıymetli emanetimiz olan Türk istiklal ve cumhuriyeti, varlığımızın esası olarak eğilmez başların, bölünmez kolların, yenilmez Türk evlatlarının elinde sonsuza dek yaşayacak ve nesillerden nesle devredilecektir. Ne mutlu Türk diyene!” dedi.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı