Advert

Ödemiş’e sağlık fakültesi

Ödemiş’e sağlık fakültesi
Ödemiş’e sağlık fakültesi admin
Bu içerik 124 kez okundu.

Ege Üniversitesi (EÜ) bünyesinde faaliyet gösteren Ödemiş Sağlık Yüksekokulu’nun kapatılarak Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin kurulmasına ilişkin cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Karar doğrultusunda Ege Üniversitesi’nde fakülte sayısı 18'e yükselmiş oldu.

Bazı fakülte ve enstitülerin kurulması, bazı fakülte, enstitü ve yüksekokulların kapatılması ile bazı fakültelerin isimlerinin değiştirilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete’de yer aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karar ile Ege Üniversitesi’nde Ödemiş Sağlık Yüksekokulu kapatılarak yerine Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesi kuruldu.

“Bölgeye önemli katkısı olacak”

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, "Üniversitemiz, sağlık alanında birçok akademik ve hizmet birimini bünyesinde bulunduruyor. Ödemiş Sağlık Yüksekokulumuz, artık fakülte olarak hizmet verecek. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren üniversitemizin hem akademik hem de idari altyapısını güçlendirmeye, günün ihtiyaçları doğrultusunda birimlerimizi revize etmeye, hukuksal ve yapısal düzenlemeler ile tüm birimlerimizi daha etkin, hızlı ve verimli hale getirmeye yönelik önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Özellikle sağlıkla ilgili pek çok birimi bünyesinde bulanan üniversitemizin sağlık altyapısını daha da güçlendirip sağlık tematik alanına yönelik yeni birimleri hizmete açtık.

İzmir'imizin sekiz ilçesinde üniversitemizin yerleşkesi bulunuyor. Geçtiğimiz ay Sağlık Bilimleri Fakültemizi Karşıyaka Suat Cemile Balcıoğlu Yerleşkesi'ne taşımıştık. Karşıyaka sağlık kompleksimizde birçok birimimiz poliklinik hizmeti vermeye başladı. Üniversitemizin ikinci sağlık bilimleri fakültesini kurmak için kolları sıvadık. Sağlık Yüksekokulumuzu fakülteye dönüştürme çalışmalarımızı tamamlayıp Senatomuzun ardından YÖK'e gönderdik. Yayımlanan kararla Ödemiş Sağlık Yüksekokulumuz kapatılarak yerine Sağlık Bilimleri Fakültesi kurulmuş oldu. Ege Üniversitesi markasını yeni kurulan Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Küçük Menderes Havzası’na taşıyoruz. Yeni fakültemizin bölgeye önemli katkısının olacağına inanıyorum" diye konuştu.

“Hizmetlerimizi taşımayı sürdüreceğiz”

Rektör Budak, "Bölgenin ilk, Türkiye'nin en köklü yükseköğretim kurumu olarak 66'ncı yıl dönümümüzü yeni kutladık. Bölgemizin ve İzmir'imizin her köşesine eğitimimizi ve hizmetlerimizi taşımayı sürdüreceğiz. Devletimizin zirvesinin güçlü destekleri ile Ege Üniversitesi ailesi olarak son dört yılda el birliği ile çalışarak vizyon uygulamaları hayata geçirdik.

Bu vesileyle Ege Üniversitesi’nde Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin kurulmasında katkıları ve desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, son Başbakanımız İzmir Milletvekilimiz Sayın Binali Yıldırım'a, YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'a ve milletvekillerimize can-ı gönülden şükranlarımı sunuyorum. Ödemiş Sağlık Yüksekokulumuzun kuruluşundan itibaren bugün itibariyle fakülteye dönüşmesine kadar olan süreçte gayret sarf eden öğretim elemanlarımıza ve idari personelimize teşekkür ediyorum" dedi.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret