Advert

Birlik seçimi ne zaman?

Birlik seçimi ne zaman?
Birlik seçimi ne zaman? admin
Bu içerik 120 kez okundu.

İzmir İli Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği seçim tarihi merak konusu oldu. Mevcut Başkan Ahmet Kocaağa ve süt üreticisi Tuncer Öztürk, sahada çalışmalarına devam ediyorlar. 2017 yılında gerçekleşen seçimle İzmir İli Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı olan Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa, yeniden aday olduğunu duyurarak seçim çalışmalarını başlatmıştı. 25 Mayıs’ta yapılması planlanan İzmir İli Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği kongresi için aday olan Ahmet Kocaağa, birlik kongresinin İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre 1 Haziran sonrası bir tarihe ertelendiğini birlik üyelerine mesaj atarak duyurdu.

Üçüncü aday kim?

Seçim sürecinde süt üreticileri ile buluşan Tuncer Öztürk, geçtiğimiz haftalarda Bayındır Belediye Başkan Yardımcısı ve Kızılay Bayındır Şube Başkanı Osman Kadan, Bayındırlı iş adamı ve Bayındır Belediye Meclis Üyesi Mehmet Hampa, AK Parti Belediye Meclis Üyesi ve süt üreticisi İsmail Ekeroğlu ile süt üreticisi Alaattin Helvacılar’ı ziyaret etmişti. Ziyaret edilen kişiler, paylaşılan fotoğraf ile Tuncer Öztürk’e desteklerini bildirmişlerdi. 

MHP İzmir İl Başkan Yardımcısı ve Balkan Süt Alım Müdürü olan Bayındırlı Muhammed Osman Ölmez, kendi sosyal medya hesabından MHP Bayındır Belediye Meclis Üyesi olan iş adamı Mehmet Hampa’nın adaylığını ilan etti. İzmir’de yayın yapan bir haber sitesinde yayınlanan yazının linki, sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Saat 15.30 sıralarında da MHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Muhammed Osman Ölmez,  kendi Facebook sayfasından Mehmet Hampa’nın aday olduğunu duyurdu. Yazısında daha önce de birlik başkanlığına aday olacağı söylentisi olan ancak bunu doğrulamayan Tire Süt Kooperatif Başkanı Mahmut Eskiyörük tarafından destekleneceği iddia edilen Fikret Arslan, Kiraz’dan süt üreticileri Tevfik Can Kiraz, İsa Nadi, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Halil Deveci’nin isimlerine yer verdi.

Aynı yazı, daha önce Ahmet Kocaağa’yı destekleyen paylaşımlarda bulunan MHP Ödemiş İlçe Başkanı Oktay Akıllı tarafından da paylaşıldı.

Sevilen iş adamı Mehmet Hampa’nın İzmir İli Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanlığı’na aday olup olmayacağının kendisi tarafından açıklanması bekleniyor.

Semih Dursun

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı