Advert

Atık sorununa çözüm bekliyorlar

Atık sorununa çözüm bekliyorlar
Atık sorununa çözüm bekliyorlar admin
Bu içerik 133 kez okundu.

Ödemiş’in Benzinlik mevkiinde üretim yapan çiftçi Serdar Mısırlı, tarlasının hemen yanında meydana gelen atık çilesiyle karşı karşıya kaldıklarını ifade etti. Arazisinin hemen yanındaki bir mandıranın atıklarının gün geçtikçe çoğalmasıyla yaşadığı mağduriyeti dile getiren Mısırlı, “Yaklaşık bir ay önce Rahmanlar Çayı kesilince tarlamızın hemen yanından gelen ve kötü kokulara sebep olan atık çilesini çekiyoruz. Akşamları bahçe evinde bu kötü koku yüzünden zor günler yaşıyoruz. Sağlık tehlikesi ile karşı karşıya kaldık” dedi.

Yaşadıkları sıkıntının gün geçtikçe büyüdüğüne dikkat çeken Mısırlı, “Konuyla ilgili olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZSU’nun yanı sıra Ödemiş Belediyesi zabıta ekiplerine ve son olarak da CİMER’e yazdık. Bu atıkla büyük bir sıkıntıdayız. Zabıta ekipleri sağ olsunlar geldiler. Baktılar, incelediler ama sonuç bekliyoruz” diye konuştu.

“Sağlığımızdan endişe ediyoruz”

İlçe merkezinde dört kilometre mesafede Benzinlik mevkiinde yaşadıklarını belirten Nurkadın Mısırlı da, “Son günlerde artan kötü koku sorunu, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Konuyla ilgili olarak  gerekli yerlere müracaat ettik. Bir an önce çözüm bekliyoruz. Ayrıca bu gelen kötü kokular yüzünden sağlığımız da büyük bir risk altında, bu da bizi endişelendiriyor. Yaklaşık bir aydan bu yana bu atıkların getirdiği kötü kokuyla karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

Bahçe sakinlerinden Halil İbrahim Çoban, bahçelerinde üretim yaparken Rahmanlar Çayı’nın akmaması ile birlikte atık suyun göl oluşturduğunu ifade ederek, “Biz, bahçelerinde üretim yapmaya çalışan insanlarız. Son bir aydan beri bir mandıradan geldiğini tahmin ettiğimiz atık sular, gün geçtikçe çoğalıyor. Ödemiş Belediyesi’ne ve İZSU’ya  gerekli dilekçeleri verdik. Yetkili makamların bir an önce duruma el atmasını acilen bekliyoruz. Gece gündüz bu kokuya maruz kalmak, bizi sağlığımız açısından endişelendiriyor. Bahçede oynayan çocuklarımız var, onlar da bu kötü kokulardan etkileniyorlar” şeklinde konuştu.

“Tarlalara kadar girecek”

Bahçe sakinlerinden üretici İsmail Mısırlı ise atıkların artarak devam ettiğini ve bu atıkların kokusu ile kirli suyun bahçeye kadar girmesinden büyük bir kaygı duyduklarını ifade etti. Mısırlı, “Çayda su akmamaya başlayınca bu atık sular devreye girdi. Gerekirse Ödemiş Kaymakamlığı’na ve İzmir Valiliği’ne başvuracağız. Sağlık, her şeyden önemli. Yetkili yerlere yazdığımız dilekçelerden çözüm bekliyoruz” dedi.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Uyuşturucuya geçit yok
Uyuşturucuya geçit yok